Wytrzymałe pamięci Greenliant

Radek Nimal - Tuesday, 20 August 2019, 22:38

Greenliant rozpoczął dostawy testowych serii napędów EnduroSLC NANDrive EX w postaci płytek BGA. Przeznaczone są one do stosowania tam, gdzie wymagana jest wysoka odporność pamięci na częste cykle zapisu i odczytu.
Napędy produkowane są w postaci płytek z kulkowym złączem BGA. Posiadają interfejs SATA III 6 Gbps. Urządzenia te oferują wytrzymałość 50 000, 100 000 lub nawet 250 000 cykli P/E, co jest wiodącą propozycją na rynku industrialnym dla tego typu urządzeń.


Wbudowane kolejkowanie NCQ pozwala na przechowanie do wykonania 32 polecenia w napędzie. Zaawansowane mechanizmy dostępu pozwalają na zarządzanie komórkami minimalizując ich zużycie i tym samym pozwalając na wspomnianą znakomitą wytrzymałość.


Napędy wytrzymują przy tym szerokie spektrum temperatur – od -40°C do +85°C. Pozwala to na ich wykorzystanie w urządzeniach przemysłowych i pojazdach.


Fizyczne wymiary napędów to 14 x 24 mm. Złącze BGA posiada 145 kulek o wysokości 1 mm. Przy tak niewielkich rozmiarach pojemność układów wynosi od 2 do 128 GB.


Producent obecnie rozsyła ilości testowe do partnerów biznesowych. Masowe dostawy ruszą pod koniec czwartego kwartału bieżącego roku.


Obecnie w ofercie Greeliant posiada także inne, oprócz SATA NANDrive EX BGA, formaty napędów wykonanych w technologii EnduroSLC (dolne zdjęcie) – NANDrive w postaci eMMC, ArmourDrive SATA 2,5-cala, CFast i M.2 oraz Industrial Enterprise 2,5-cala SATA i NVMe U.2.Źródło: Greenliant

Tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.