WD_BLACK – napędy dla graczy

Radek Nimal - Thursday, 22 August 2019, 10:25

Western Digital przedstawił nową linię produktową dedykowaną dla graczy – zarówno tych korzystających z komputerów PC jak i konsol. WD_BLACK to szybki i pojemne urządzenia powstałe w odpowiedzi na rosnące wymagania tego rynku.
Widoczny na zdjęciu poniżej napęd to WD_BLACK SN750 NVMe SSD o najwyższej wydajności. Jest on dostępny już od jakiegoś czasu w postaci karty M.2 PCIe NVMe o pojemnościach od 250 GB do 2 TB jako urządzenie wewnętrzne. Większe odmiany występują w wersji z opcjonalnym radiatorem odprowadzającym ciepło.


Doskonałe osiągi i zadowolenie klientów spowodowało, że wspólnie z Microsoftem, producentem konsoli Xbox One, Western Digital zbudował na jego bazie (i nie tylko – w serii znajdziemy również szybkie dyski HDD) całą serię urządzeń WD_BLACK dedykowaną dla graczy. W dodatku nabywcy wybranych modeli otrzymają trzymiesięczny darmowy dostęp do Xbox Game Pass Ultimate (wraz z Xbox Live Gold).
  1. WD_BLACK P10 Game Drive to dysk twardy o pojemności do 5 TB (czyli mieszczące przeciętnie około 125 gier). Jest to urządzenie zewnętrzne komunikujące się przez interfejs USB 3.2 gen. 1. Objęte jest trzyletnią gwarancją.

  2. WD_BLACK P50 Game Driva to szybkie urządzenie bazujące na SSD. Korzysta z interfejsu USB 3.2 gen. 2x2 i oferuje transfery do 2 000 MBps. Oferuje do 2 TB przestrzeni dyskowej i objęte jest pięcioletnią ochroną gwarancyjną.

  3. WD_BLACK D10 Game Drive to ponownie dysk twardy, ale już w dużym formacie. Może stać pionowo na biurku dzięki dołączanej podstawce. Mieści do 8 TB danych (czyli około 200 gier). Jego talerze kręcą się z prędkością 7 200 RPM a oferowane prędkości wynoszą 250 MBps. Producent objął go trzyletnią ochroną gwarancyjną.

  4. WD_BLACK D10 Game Drive for Xbox One to kolejny dysk twardy oferujący pojemność do 12 TB, czyli mieści przeciętnie około 300 gier. Kupujący otrzymuje wspomniane trzy miesiące dostępu do biblioteki ponad 100 gier dla konsoli. Ten napęd również bazuje na szybkim dysku z talerzami kręcącymi się z prędkością 7 200 RPM dzięki czemu oferuje transfery 250 MBps. Jak inne HDD producent objął go trzyletnią gwarancją.

  5. WD_BLACK P10 Game Drive for Xbox One to zewnętrzny HDD o pojemności do 5 TB. Nabywca otrzymuje dwumiesięczny dostęp do Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Gold Live. Gwarancja dla tego napędu trwa 3 lata.


Źródło: WD

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone