Vinpower poprawia BDR-212DBK

Radek Nimal - Tuesday, 11 February 2020, 15:11

Wydawało by się, że era nośników optycznych dobiegła końca. A w szczególności DVD. Tymczasem Vinpower Digital we współpracy z producentem napędu BDR-212DBK, firmą Pioneer Corporation, poprawiło jakość zapisu DVD±R w tej właśnie nagrywarce.

W dobie zanikania rynku napędów optycznych jeszcze obecni na nim producenci ograniczają koszty. Dzięki temu są w stanie oferować tańsze napędy. Niestety wiąże się to nieubłaganie z obniżeniem ich jakości. Posiadacze, starszych, dobrych nagrywarek, mają problem na co je wymienić, jeżeli wyeksploatują posiadany napęd.

Ta myśl właśnie przyświecała specjalistom z Vinpower. Wspólnie z firmą Pioneer, producentem napędu BDR-212DBK, przygotowali nową wersję nagrywarki optymalizując jakość zapisu. Poprawa dotyczy głównie nośników DVD±R o pojemności 4,7 GB (DVD5). W mniejszym stopnie poprawiono, w porównaniu do oryginału, zapis Blu-Ray.

Źródło: Vinpower

Tagi: , , , , ,

Komentarze (3)
 1. valdi71 pisze:

  Cóż, era napędów rzeczywiście przemija, czy nawet już przeminęła. Niestety…
  Myślę że jeszcze wielu z nas pamięta wypalanie ulubionych płyt CD, Kopiowanie filmów DVD, itp.
  Teraz trzeba przyznać że mało osób z tego korzysta.
  Wszystko w chmurach, na dyskach przenośnych czy po prostu w… Necie.
  Owszem, gro z nas robi kopie tego czy owego na DVD czy BR ale po prawdzie to w firmach najczęściej chyba tego typu urządzenia są przydatne i wykorzystywane.

 2. wavman pisze:

  W jaki sposób odróżnić obie wersje?

 3. Radek Nimal pisze:

  poprawiona jest dostepna przez strone i sklep vinpower, vide zrodlo newsa

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.