Ekspansja UFS – prognozy

Radek Nimal - Friday, 14 February 2020, 11:35

Format UFS ma obecnie niski udział w rynku. Co prawda pojawia się jako pamięć wbudowana, ale jako karty pamięci praktycznie nie występuje. Według UFSA (Universal Flash Storage Association) sytuacja ta ma ulec drastycznej zmianie w bieżącym roku.

Z punktu widzenia użytkownika UFS ma same zalety. Już teraz oferuje około pięciokrotnie wyższą prędkość odczytu sekwencyjnego w porównaniu do kart SD, co może jeszcze wrażenia nie robi. Za to prędkość odczytu losowego jest aż 70 razy wyższa! We wrześniu 2019 format UFS wygrał nagrodę jako najlepszy produkt w czasie CFMS (China Flash Market Summit) – jednej z najważniejszych imprez branży.

Penetracja rynku najwydajniejszych modeli smartfonów, tabletów i dronów przez UFS jest wysoka i utrzymuje stałą tendencję rosnącą.

Teraz czas na karty wymienne UFS. Na razie jedynie kilku producentów w ogóle posiada je w swojej ofercie. Wynika to wyłącznie ze znikomej ilości urządzeń współpracujących z nośnikami wymiennymi UFS. Ten rok ma nieść przełom. Zobaczymy, czy faktycznie nowemu, szybszemu standardowi uda się zachwiać pozycję microSD.

Źródło: UFSA

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.