Nowe zewnętrzne nagrywarki Pioneer

Radek Nimal - Friday, 14 February 2020, 11:47

Choć era napędów optycznych ewidentnie się kończy, to nadal w wielu zastosowaniach płyty pozostają na rynku. Z powodu nie umieszczania w komputerach napędów przez producentów osoby potrzebujące nagrywarek muszą sięgać po urządzenia zewnętrzne. Pioneer przedstawił właśnie dwa nowe modele – BDR-X12J-UHD oraz BDR-X12JBK.

Oba urządzenia korzystają z interfejsu USB 3.1 pierwszej generacji. Oba też oferują te same prędkości zapisu:


 • 16x BD-R

 • 14x BD-R DL

 • 8x BD-R LTH

 • 8x BD-R TL (100 GB)

 • 6x BD-R QL (128 GB)

 • 2x BD-RE

 • 2x BD-RE DL

 • 2x BD-RE TL (100 GB)

 • odczyt BD-ROM 12x


Dodatkowo model BDR-X12J-UHD ma możliwość odtwarzania zawartości Ultra HD Blu-Ray. Dedykowane do tego oprogramowanie PowerDVD dla systemu Windows 10 jest dołączone do nagrywarki. Wymaga posiadania komputera z procesorem Intel Kaby Lake i5, i7 lub szybszego. Model ten ma także zaimplementowane technologie Pioneer PureRead 4+ oraz RealTime PureRead poprawiające jakość odczytu z porysowanych i brudnych płyt CD Audio.

Oba modele są już dostępne w pakietach z oprogramowaniem do odtwarzania i authoringu Blu-Ray.

Źródło: Pioneer

Tagi: , , , , , ,

Komentarze (2)
 1. valdi71 pisze:

  Cóż, era napędów rzeczywiście przemija, czy nawet już przeminęła, ale dwa lata temu kupilem zewnętrzną nagrywarkę BR i szczerze powiedziawszy myślę że to dobrze wydana kasa. Dlaczego, ktoś powie? Otóż nie widzę alternatywy dla kopii zapasowych pod materiał video.
  Sporo nagrywam podczas wypadów urlopowych a to co po nich powstaje to pliki o wadze 3 – 10 gb. Jedna kopia na dysku zewnętrznym, a druga na płycie DVD lub Blu-ray.
  Inaczej sobie tego nie wyobrażam, ponieważ dysk zewnetrzny już kiedyś mnie zawiódł.
  Niestety poza w/w zastosowaniem napęd jest mało przydatny.

 2. Marcin pisze:

  Nie znam ceny za GB danych, ale ja kupiłem dwa dyski WD RED i tam robię kopie. Rozwiązaniem jest też jakiś NAS z RAID, ale wolę dyski bo w NAS-ach nie jest obsługiwany NTFS, czyli w przypadku awarii urządzenia jet kłopot z odczytem danych.
  Co do płyt to dla mnie zbyt mało wygodne i zajmuje za dużo miejsca, ale ja archiwizuje więcej zdjęć niż filmów, więc dwa HDD po 4TB załatwiły sprawę na lata.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.