Szyfrowany Hawk S-Drive

Radek Nimal - Wednesday, 26 February 2020, 14:26

Hawk Security wprowadził na rynek zewnętrzny napęd SSD zapewniający bardzo wysoki poziom ochrony danych – S-Drive.

Dzięki AES 256 XTS poziom ochrony informacji zgodny jest z wymogami militarnymi. Napęd posiada własną, fizyczną klawiaturę, która pozwala na wprowadzenie PINu odblokowującego urządzenie. Może mieć on długość od 4 do 16 znaków.

Całość ma wymiary 84 x 40 x 10 mm i waży zaledwie 42 gramów. Mieści przy tym od 128 GB do aż 2 TB danych, zależnie od wybranej opcji. Wbudowany chip sprzętowo szyfrujący dane zapewnia nie tylko bezpieczeństwo uniezależniając napęd od komputera, ale także pozwala na wysokie prędkości transferów – 450 Mbps.

System posiada oczywiście autoblokowanie w przypadku odłączenia portu lub braku aktywności powyżej 3 godzin. Kolejną funkcjonalnością podnoszącą bezpieczeństwo jest autokasowanie danych w przypadku 10-krotnego błędnego wprowadzenia PINu.

Hawk Security objął S-Drive roczną ochroną gwarancyjną. Produkt można kupić u producenta w cenie od 179 USD za wersję 128 GB.

Źródło: Hawk Security

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.