Pendrive IronKey D300

Radek Nimal - Wednesday, 26 February 2020, 14:43

Kingston stworzył pendrive spełniający restrykcyjne normy bezpieczeństwa NATO. Model D300 jest certyfikowany do wykorzystywania w celach operacyjnych przez służby Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego.

Na listę dopuszczonego przez NATO sprzętu (NATO Information Assurance Product Catalogue – NIAPC) do przechowywania danych dopisane zostały trzy modele pendrivów Kingston – IronKey D300, D300S oraz D300SM. Oferują one możliwość szyfrowania danych AES 256-bitów XTS i spełniają normy FIPS 140-2 poziomu 3. Zabezpieczenia kryptograficzne są chronione przez naruszeniem wewnętrznie przez sam moduł.

Specjalnie zmodyfikowane oprogramowanie wewnętrzne dokonuje samosprawdzenia własnego podpisu cyfrowego w czasie pracy. Uniemożliwia to zainfekowanie napędu malwarem typu BadUSB i tym samym chroni przed przechwyceniem w ten sposób hasła. W wersji S dodano funkcję wirtualnej klawiatury oraz oprogramowanie do autoryzacji unikatowym kodem kreskowym (zawierającym numer seryjny) przez skanowanie napędu. Umożliwia to śledzenie działania napędu przez administratora sieci – tym samym pozwala na ochronę danych i kontrolę ich przepływu w skali korporacji.

Producent oferuje napędy IronKey D300 w wersjach o pojemnościach od 4 GB do aż 128 GB.

Źródło: Kingston

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.