Synology DS420j

Radek Nimal - Tuesday, 17 March 2020, 11:25

Do zastosowań domowych powstał nowy serwer NAS Synology DiskStation DS420j.

Niewielkie urządzenie posiada cztery zatoki na dyski SATA III 3,5-cala. Napędza go czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Realtek RTD1296 1,4 GHz wspierany przez 1 GB pamięci operacyjnej DDR4. Maksymalna pojemność surowa to 64 TB (przy zastosowaniu czterech dysków po 16 TB każdy). Zależnie od konfiguracji macierzy i wydajności dysków maksymalne transfery mogą wynieść do 112 MBps.

Za komunikację odpowiada karta sieciowa z jednym łączem LAN RJ-45 1 GbE. Do podłączania zewnętrznych akcesoriów i napędów służą dwa proty USB 3.0.

Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu oraz dostępowi do sklepu z aplikacjami urządzenie sprawdzi się w roli serwera multimediów. Umożliwi łatwe zarządzanie kolekcjami zdjęć i filmów oraz ich strumieniowanie na komputery, urządzeniami mobilne, telewizory Samsung oraz inne, zgodne z Apple TV i Google Chromecast jak i DLNA. Rozbudowane funkcje wykonywania kopii bezpieczeństwa oraz dodatkowy pakiet licencji na kamery do monitoringu pozwolą zbudować centrum zarządzania bezpieczeństwem nie tylko sieciowym na bazie serwera.

Źródło: Synology

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.