QNAP TS-1886XU-RP

Radek Nimal - Friday, 13 March 2020, 14:56

QNAP zaprezentował nowy serwer NAS klasy enterprise – model TS-1886XU-RP. Urządzenie wyposażone jest w procesor Intel Xeon D-1600 oraz pamięci DDR4 z korekcją Error Correcting Code (ECC), dzięki czemu zapewnia wydajność oraz niezawodność. Zamknięta w obudowie 2U rack nowość doskonale sprawdzi się jako hybrydowa platforma storage – dzięki 12 zatokom na dyski 3,5” HDD oraz 6 na nośniki SSD. Pozwoli to użytkownikom na pełne wykorzystanie technologii auto-tieringu QNAP, która pozwala na maksymalnie efektywne używanie przestrzeni dyskowej i wykorzystanie możliwości różnych typów nośników.

Hybrydowa architektura oraz wiele funkcji związanych z optymalizacją użycia SSD czynią z modelu TS-1886XU-RP bardzo ekonomicznego NAS-a o ogromnej wydajności, kluczowej w zastosowaniach korporacyjnych. Urządzenie wyposażone zostało w zestaw specjalnie zaprojektowanych funkcji i narzędzi, które pozwolą użytkownikom efektywnie wykorzystać je do spełnienia współczesnych wymagań stawianych przed nowoczesnym sprzętem dla firm – mowa tu m.in. o obsłudze 10GbE ze wsparciem dla RDMA/RoCE, wirtualizacji, backup i przywracanie danych, bramie pamięci masowej w chmurze itp.” – wyjaśnia David Tsao, Product Manager QNAP.

QNAP TS-1886XU-RP wyposażony jest w potężny procesor Intel Xeon D i obsługuje do 128 GB dwukanałowej pamięci ECC DDR4, która pozwala zachować wysoką integralność danych. Hybrydowa struktura storage pozwala osiągnąć wyższą wydajność oraz efektywność kosztową – za sprawą technologii takich jak SSD caching (pozwala ona zoptymalizować działanie aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej) czy SSD extra over-provisioning (zapewnia wysokie prędkości zapisu danych na SSD w zastosowaniach z dziedziny business, data center oraz wirtualizacji, jednocześnie zwiększając niezawodność i żywotność nośników). Qtier pozwala na korzystanie na TS-1886XU-RP z auto-tieringu, co dodatkowo optymalizuje wydajność i wykorzystanie przestrzeni dyskowej tego NAS-a.

Nowy model oferuje również cztery gniazda rozszerzeń PCIe. Preinstalowana dwuportowa karta 10GbE SFP+ smart NIC wykorzystuje kontroler sieciowy Broadcom NetXtreme-E obsługujący standard RDMA over Converged Ethernet (RoCE and RoCEv2), co pozwala na zwiększenie wydajności NAS-a przy jednoczesnym obniżeniu zapotrzebowania na moc obliczeniową aplikacji korzystających z sieci Ethernet. Zastosowanie łączności 10GbE nie tylko zapewnia wysokie transfery danych w aplikacjach, ale także znacznie skraca czas tworzenia kopii zapasowych danych z wykorzystaniem aplikacji QNAP Hybrid Backup Sync (HBS).

Użytkownicy mogą również instalować dodatkowe karty PCIe, zwiększające zakres funkcji urządzenia – np. karty sieciowe 10GbE/25GbE/40GbE, karty rozszerzeń QM2 pozwalające na instalowanie nośników M.2 SSD oraz karty rozszerzeń SAS, służące do podłączania obudów rozszerzających. Po zainstalowaniu karty Fibre Channel model TS-1886XU-RP może zostać podłączony do środowiska Fibre Channel SAN.

Model TS-1886XU-RP jest wysoce skalowany i oferuje komplet funkcji niezbędnych w biznesie. Obsługuje funkcje storage dla środowisk wirtualizacyjnych VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V oraz Windows Server 2019 i może zostać wykorzystany do sortowania wielu maszyn wirtualnych i aplikacji w kontenerach. Działające na poziomie bloków migawki w prosty i wygodny sposób zabezpieczają dane, zaś bramy pamięci masowej w chmurze pozwalają firmom na łatwe migrowanie danych do chmury. Aplikacja QVR Pro umożliwia z kolei stworzenie profesjonalnego systemu nadzoru wideo (aplikacja oferuje 8 darmowych kanałów dla kamer IP, z możliwością rozbudowy do 128 kanałów – po wykupieniu dodatkowych licencji).

Specyfikacja TS-1886XU-RP-D1602-4G:


 • procesor Intel Xeon D-1602 2 rdzenie/4 wątki 2.5 GHz (w trybie burst do 3.2 GHz)

 • 4 GB DDR4 ECC RAM (1 x 4 GB)


Specyfikacja TS-1886XU-RP-D1622-8G:

 • procesor Intel Xeon D-1622 4 rdzenie/8 wątków 2.6 GHz (w trybie burst do 3.2 GHz)

 • 8 GB DDR4 ECC RAM (2 x 4 GB)


Specyfikacja wspólna dla obu modeli:

 • NAS w obudowie 2U rackmount

 • 12 zatok 3.5/2.5” HDD/SSD oraz 6 2.5” SSD

 • dyski SATA 6Gbps z obsługą hot-swap

 • do 128 GB DDR4 ECC RAM (4 x moduł 32 GB DDR4 Long-DIMM)

 • 4x port Gigabit Ethernet

 • 4x złącze PCle Gen 3.0 x4 (w jednym preinstalowana jest dwuportowa karta 10GbE SFP+ Smart NIC)

 • 2x port USB 3.1 Gen1 (5Gbps)

 • redundantne zasilacze 550W


Źródło: QNAP

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.