Rozpoznawanie twarzy w QNAP

Radek Nimal - Wednesday, 11 March 2020, 13:51

Dzięki nowej aplikacji QVR Face można, na bazie serwera NAS QNAP, zbudować system identyfikacji biometrycznej oparty na automatycznym rozpoznawaniu twarzy.

QVR Face jest aplikacją dla serwera NAS marki QNAP dostępną poprzez Centrum Aplikacji QTS. Korzystając z materiałów video transmitowanych z podłączonych kamer lub innych systemów (poprzez API) użytkownik może zbudować system wykorzystujący rozpoznawanie twarzy.

QVR Face w czasie rzeczywistym analizuje obraz z dowolnych strumieniu RTSP (z kamer IP) lub z materiałów video przechowywanych na serwerze. Wyniki tych analiz mogą być wykorzystywane do konfigurowania profili osób lub grup osób, tworzenie powiadomień czy też wyzwalania odpowiednich działań (alarm, otwarcie drzwi, blokada przejścia, uruchomienie programu, zapis w logu i inne). Przykładowe zastosowania to zarządzanie dostępem do pomieszczeń, rejestrowanie obecności czy inteligentne, personalizowane usługi handlowe.

QVR Face jest oprogramowaniem płatnym. Cena zależy od liczny zadać i rozpoznawanych osób. Dodatkowo należy mieć na uwadze możliwości obliczeniowe danego serwera NAS – aplikacja nie pozwoli na wykupienie większej liczby licencji niż obsługiwana przez dane urządzenie. Szczegóły na stronie producenta.

Źródło: QNAP

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.