Nowe karty Canvas Plus i czytniki MobileLite Plus od Kingston

Radek Nimal - Wednesday, 11 March 2020, 14:12

Kingston odświeżył swoją linię Canvas produktów mobilnych. Nowe, wydajne karty SD i microSD Canvas Plus oraz szybkie czytniki MobileLite Plus dołączyły do rodziny.

Karty Canvas Plus dedykowane są do stosowania w profesjonalnych lustrzankach cyfrowych, najwydajniejszych urządzeniach mobilnych, kamerach sportowych i dronach. Wszędzie tam, gdzie wymagany jest zapis materiału video w wysokich rozdzielczościach – 4K czy też 8K.

Karty Canvas Select Plus zaprojektowano z myślą o pracy z video Full HD i 4K. Występują w wersjach pełnowymiarowych SD i microSD. Pracują w klasie prędkości 10 UHS-I obsługując prędkości do 100 MBps przy odczycie. Dodatkowo, w wersjach microSD, spełniają wymogi klasy A1 instalacji oprogramowania w urządzeniach mobilnych. Dostępne są w pojemnościach do 512 GB.

Canvas Go! Plus to nośniki dedykowane do rejestrowanie video w rozdzielczości 4K. Pracują w klasie 10 UHS-I U3 oferując odczyt 170 MBps i zapis 90 MBps. Występują w wersjach SD i microSD. Te drugie oferują zgodność z klasą A2 dla instalacji oprogramowania w urządzeniach mobilnych. Tutaj również pojemności sięgają 512 GB.

Canvas React Plus to najszybsze nowe karty Kingston. Opracowane zostały z myślą o stosowaniu w urządzeniach rejestrujących video 4K lub nawet 8K. Pracują w klasie 10 UHS-II U3 oferując w formacie pełnowymiarowym SD odczyt 300 MBps i zapis 260 MBps. MicroSD pracują z transferami odpowiednio 285 MBps i 165 MBps. Mniejsze fizycznie karty oferują zgodność z klasą A1. Pojemności sięgają 256 GB.

Czytniki kart MobileLite Plus występują w wersjach dla kart SD i microSD. Potrafią wykorzystać pełnie możliwości nośników UHS-II i są oczywiście zgodnie wstecznie z kartami UHS-I. Z komputerem łączą się poprzez interfejs USB 3.2 pierwszej generacji.

Źródło: Kingston

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.