OWC Accelsior 4M2 – NVMe SSD

Radek Nimal - Friday, 20 December 2019, 12:24

Doskonale znana miłośnikom komputerów z logiem nadgryzionego jabłka firma OWC przygotowała kolejny napęd dla posiadaczy komputerów stacjonarnych Apple Mac – wydajny napęd PCIe NVMe Accelsior 4M2.

Urządzenie jest w zasadzie kartą rozszerzeń PCIe z czterema napędami SSD M.2 NVMe połączonymi w jedną funkcjonalną całość. Pozwala to na osiągnięcie prędkości transferów na poziomie 6 000 MBps (konfiguracja RAID 0) przy pojemności do 8 TB.

Napęd Accelsior 4M2 to karta PCIe pełnej wysokości i połowy długości (FHHL). Do podłączenia wymaga slotu PCIe 2.0 lub 3.0 z mnożnikiem x8 lub x16 (w dowolnej kombinacji). Nośnik nie wymaga dodatkowej konfiguracji ani sterowników i obsługuje bootowanie systemu.

Karty Accelsion 4M2 można już zamawiać u producenta. Dostawy rozpoczną się 30 grudnia br. Cena za samą kartę bez napędów M.2 (konieczne jest użycie własnych napędów M.2 SSD NVMe) wynosi 249,99 USD. Ceny Accelsior 4M2 z już dołączonymi napędami o łącznej pojemności od 1 TB do 8 TB startują od poziomu 519,99 USD. Producent objął produkt pięcioletnią ochroną gwarancyjną.

Źródło: OWC

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.