20 i 18 TB dyski WD

Radek Nimal - Tuesday, 24 December 2019, 11:40

Western Digital na koniec roku przygotował niespodziankę. Właśnie wprowadził do swojej oferty pierwsze na świecie 20 TB dyski twarde typu SMR oraz 18 TB CMR HDD.

Pierwsze sygnały tych urządzeniach pojawiły się w czerwcu bieżącego roku. Po pół roku, właśnie w święta, WD rozpoczął dostawy napędów do odbiorców. Pełną objętość produkcyjną Western Digital osiągnie w pierwszej połowie przyszłego roku.Dyki wykonane są w standardzie 3,5-cala i bazują na 9 talerzach. Wypełnione są helem – gazem szlachetnym znacznie poprawiającym parametry pracy dysku. 20 TB dyski Ultrastar DC HC650 należą do urządzeń korzystających z technologii SMR, czyli zapisu dachówkowego. Tu wzrost pojemności okupiony jest koniecznością blokowego dokonywania operacji zapisu, co nie pozostaje bez wpływu na prędkość pracy. 18 TB dyski Ultrastar DC HC550 korzystają z tradycyjnego zapisu prostopadłego, co upraszcza operacje zapisu kosztem jednak niższej pojemności.

Źródło: Nasdaq

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.