Koniec kłamstw na Facebooku

Radek Nimal - Friday, 20 December 2019, 12:10

Facebook rozpoczął nowy pilotażowy program pozwalający na szybką weryfikację poprawności informacji zamieszczonych na portalu.

Program będzie opierał się na kilku stopniach weryfikacji. Facebook nawiązał współpracę z firmą YouGov, która wyselekcjonuje grupę użytkowników oficjalnie oznaczających potencjalnie fałszywe wpisy. Będą one dalej przesyłane przez Facebook do firm trzecich, które zajmą się już konkretną weryfikacją prawdziwości informacji. Odpowiedni wynik ostatecznej weryfikacji będzie następnie znakował trwale post jako potwierdzony lub fałszywy.

Ma to zapobiec lawinie „dowcipów” czy też złośliwie podawanych nieprawdziwych informacji o np. śmierci celebryty czy pojawiającym się zagrożeniu życia. W najbliższych miesiącach będą trwały testy w Stanach Zjednoczonych a wyniki zostaną poddane weryfikacji naukowej oraz ocenione niezależnie przez podmioty zewnętrzne. Ma to szczególne znaczenie wobec zbliżających się już w listopadzie 2020 roku wyborów prezydenckich w USA.

Źródło: Facebook

Tagi: ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.