Masowa pamięć flash Synology FS3600

Radek Nimal - Monday, 29 June 2020, 23:26

Synology wprowadza nowy system pamięci masowej FS3600 z rodziny sieciowych serwerów FlashStation. Zaprojektowany z myślą o środowiskach wymagających pamięci masowej o małych opóźnieniach model FS3600 zapewnia ponad 195 000 IOPS dla zapisu losowego 4K i obsługuje skalowanie do 72 dysków, zapewniając ekonomiczne rozwiązanie do obsługi baz danych, maszyn wirtualnych, OLTP i innych wdrożeń wrażliwych na liczbę operacji we/wy.
Model FS3600 napędzany jest 12-rdzeniowym procesorem Intel Xeon. Obsługuje sieci do 56 GbE. Został zaprojektowany z myślą o szerokiej gamie zastosowań wymagających pamięci masowej o dużej przepustowości i małych opóźnień, takich jak wirtualizacja, analiza dużych ilości danych, OLTP, technologia głębokiego uczenia i rozwijanie sztucznej inteligencji lub postprodukcja wideo w wysokiej rozdzielczości.


Za łączność z siecią odpowiada wbudowana karta z 2 portami 10GbE i 4 1GbE. Dzięki obsłudze kart rozszerzeń 10/25/40/56 GbE można rozbudowywać połączenie do właśnie 56 GbE włącznie.


Integracja ze środowiskami VMware i Windows Server zapewnia prostsze zarządzanie pamięcią masową i ochronę danych spójną z aplikacjami. Funkcja Snapshot Replication umożliwia ochronę folderów współdzielonych i jednostek LUN w przypadku ogólnych obciążeń.


Pamięć FS3600 zapewnia scentralizowane rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w celu ochrony maszyn wirtualnych VMware i Hyper-V, punktów końcowych z systemem Windows, kont pakietów Microsoft 365 i G Suite. Elastyczne metody odzyskiwania umożliwiają sprawne zarządzanie wszystkimi zadaniami tworzenia kopii zapasowych z jednego portalu i szybkie przywracanie operacji.


FS3600 posiada 24 zatoki na dyski. Można je skalować do 72 dysków przy użyciu dwóch jednostek FX2421 (24x SFF) lub 48 dysków przy użyciu 2 jednostek RX1217sas (12x LFF).


Źródło: Synology

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.