Przenośny SSD Lexar SL200

Radek Nimal - Monday, 29 June 2020, 23:39

Lexar przedstawił nowy model przenośnego napędu półprzewodnikowego SL200. Występuje on w pojemnościach do nawet 2 TB włącznie.
Urządzenie ma tradycyjny, dyskretny design i wykonane jest w nierzucającym się w oczy szarym kolorze. Dla jednych będzie to wadą, dla innych zaletą. Obudowa jest odporna na wibracje i temperatury w zakresie od 0°C do +70°C (przy przechowywaniu od -40°C do +85°C), natomiast nie chroni przed upadkami z wysokości, kurzem czy też wodą.


Do komunikacji wykorzystywany jest port USB 3.1 ze złączem typu C. Bez problemu można wykorzystać odpowiedni kabel/adapter do podłączenia napędu do portu USB typu A czy Thunderbolt 3. Oferowane transfery to 550 MBps przy odczycie danych i 400 MBps przy ich zapisie.


Pojemność dyskowa wynosi, zależnie od wybranej wersji, 500 GB, 1 TB lub 2 TB. Dane przechowywane są zabezpieczone algorytmem AES z kluczem 256-bitów. Producent objął urządzenie trzyletnim okresem ochrony gwarancyjnej.


Źródło: Lexar

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.