30 DWPD na 5 lat – SSD Greenliant

Radek Nimal - Tuesday, 24 December 2019, 12:20

Stosunkowo mało u nas znana firma Greenliant wprowadziła do swojej oferty wyjątkowo wytrzymałe napędy SSD – EnduroSLC G3200 Industrial Enterprise z przemysłowej serii EX wytrzymają 30 DWPD przez aż pięć lat.

Wytrzymałość 30 DWPD oznacza, że na dysku można zapisać 30 razy całą jego pojemność codziennie. Greenliant gwarantuje to przez okres pięciu lat.

Wszystko dzięki zastosowaniu selekcjonowanych pamięci typu SLC, które są znacznie szybsze, wytrzymalsze i odporniejsze na błędy losowe kosztem niższej pojemności w porównaniu z pamięciami MLC czy TLC (o QLC nawet nie wspominając).

EnduroSLC G3200 wykonane są w standardzie 2,5-cala z tradycyjnym interfejsem SATA. Oferowane są w pojemnościach od 800 GB do 1,92 TB. Wbudowany kontroler RAID podnosi dodatkowo odporność napędu na przypadkowe błędy.

Jak na napędy industrialne przystało mogą pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur – od -40°C do +85°C. Dane przechowywane w urządzeniu są szyfrowane algorytmem AES 256-bitów. Napęd obsługuje też bezpieczne kasowanie crypto erase uniemożliwiające odzysk danych.

Napędy EnduroSLC G3200 są już w ilościach testowych wysyłane do klientów korporacyjnych. Masowa produkcja ruszy jeszcze w tym roku. Na rynku pojawi się też tańsza seria G3100 bazująca na kościach pamięci 3D TLC NAND flash. Pojemności napędów będą w tym przypadku wynosi od 480 GB do 3,84 TB.

Źródło: Greenliant

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.