YouTube Gaming

Radek Nimal - Thursday, 10 September 2015, 20:08

Największy serwis z filmami rozszerza swoją ofertę. Powstał nowy serwis oferujący streaming gier – YouTube Gaming.

Youtube_Gaming_logoNa początek oferuje ponad 25 000 gier. Serwis, podobnie jak wcześniej YouTube dla vblogerów, ma stać się stroną domową wielu deweloperów, twórców gier i dodatków do nich oraz graczy dzielących się swoimi doświadczeniami i opiniami.

Podobnie jak w innych serwisach Google nacisk położono na intuicyjny silnik wyszukiwania. Wystarczy zacząć spisywać część tytułu gry, by autopodpowiedź zaczęła zwracać najlepiej pasujące wyniki.

Serwis jest odpowiedzią giganta na Twitch, który został otwarty przez Amazon. Platforma ta została stworzona dla graczy chcących się dzielić swoimi rozgrywkami z innymi na żywo. Serwis ten szybko zdobył niezwykłą popularność – dzienne liczby odwiedzin liczone są w setkach tysięcy.

Google wyposażył swój serwis w silnik ochrony praw autorskich. W przypadku wykrycia streaming zawartości w całości lub części objętych prawami autorskimi, np. podkład muzyczny, transmisja zostanie automatycznie przerwana.

Źródło: YouTube

Tagi: ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.