Wydajny i szybki NAS ASUSTOR Lockerstor 10 PRO

Radek Nimal - Wednesday, 10 June 2020, 23:58

Dla najbardziej wymagających i oczekujących najwyższej wydajności klientów ASUSTOR przygotował nowy serwer NAS – Lockerstor 10 PRO.
Większość serwerów NAS to urządzenia udostępniające pliki w sieci. Jednostka centralna ma tylko tym zarządzać, więc zwykle stosowane są energooszczędne układy o niskiej wydajności. Do typowych zastosowań taki układ jest najlepszy – cichy, zużywający mało prądu i stosunkowo tani.


Jednak niektórzy klienci chcą wykorzystać serwer NAS w zdecydowanie bardziej zaawansowany sposób. Lockerstor 10 PRO (czyli AS7110T) wyposażony został w jednostkę centralną Intel Xeon 9-tej generacji z czterema jądrami E-2224 3,4 GHz. Do tego 8 GB pamięci DDR4-2666 ECC SO-DIMM RAM. Pozwala to na szyfrowanie danych, wielomaszynową wirtualizację i uruchamianie dodatkowych aplikacji klienckich bez obawy o zadyszkę maszyny.


Do komunikacji z siecią służy rozbudowana karta sieciowa z czterema portami. Pojedynczy 10 GbE wspierany jest przez potrójny 2,5 GbE. Przekłada się to na odczyt z maksymalną prędkością do 1 181 MBps i zapis 1 178 MBps przy połączeniu 10 GbE i odpowiednio 848 MBps i 847 MBps dla 2,5 GbE. Faktyczna wydajność zależy od ilości, rodzaju i wydajności dysków w macierzy oraz wybranym poziomie macierzy (powyższe wartości podane są dla RAID 5).


Samych dysków 2,5- lub 3,5-cala typu HDD lub SSD można umieścić 10. Dodatkowo można zastosować dwa SSD cachujące. Obsługiwane są macierze poziomu RAID 0/1/5/6/10/single/JBOD. Dyski oczywiście można wymieniać na gorąco. Serwer oferuje sprzętowe szyfrowanie, wykonywanie migawek Btrfs, synchronizację EX Sync oraz technologię zimnych backupów MyArchive. Maksymalna pojemność surowa to 192 TB z możliwością rozbudowy o kolejne 160 TB za pomocą modułu AS6004U.


Źródło: ASUSTOR

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.