Trzecia generacja Sony ODA

Radek Nimal - Thursday, 11 June 2020, 22:48

Na rynek odbiorców profesjonalnych właśnie trafia trzecia generacja PetaSite Optical Disc Archive od Sony. W zależności od wybranych rozwiązań można osiągnąć możliwość backupowania od 164 TB do aż 2,9 PB danych.
Korporacyjnej rozwiązanie bazujące na nośnikach optycznych dedykowane jest dla odbiorców dbających o długowieczność nagrań – jednostki rządowe, korporacje IT, rozwiązania telewizji przemysłowych, bankowość, edukacja, opieka zdrowotna, służby mundurowe… Wszędzie tam, gdzie ważne jest zapewnienie dostępu do danych sprzed wielu lat.


Wśród nowych rozwiązań z trzeciej już generacji ODA znajdziemy desktopową jednostkę ODS-D380U posiadającą popularny interfejs USB. Do serwerów dedykowane są ODS-D380F komunikujące się przez fibre-channel. Zapis na tych urządzeniach dokonywany jest na kartridżach o pojemności 5,5 TB każdy.


Kartridże bazują na nośnikach typu Blu-Ray. Przy zapisie dokonywana jest dodatkowa weryfikacja poprawności danych w locie. Producent zapewnia czas życia 100 lat dla tak zarchiwizowanych danych. Zapewniona jest też kompatybilność wsteczna dla wcześniejszych generacji ODA. Dodatkowym plusem jest stosowanie nośników jednokrotnego zapisu (WORM – write once, read many), co chroni przez manipulacją danymi, cyberatakiem czy też przypadkowym skasowaniem zapisu.


Źródło: Sony

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.