Verbatim ogłosił swoje najnowsze plany

admin - Wednesday, 03 August 2005, 11:53

Verbatim oficjalnie potwierdził swoje plany dotyczące prac nad nośnikami Blu-ray i High-Definition DVD (HD-DVD), zarówno jednokrotnego jak i wielokrotnego zapisu.
Obydwa formaty będą dostępne w sprzedaży na początku 2006 roku, kiedy odtwarzacze i napędy DVD następnej generacji pojawią się na rynku konsumenckim.
MKM_llogo.gifNośniki Verbatim Blu-ray, będą oferować pojemność 25 GB Single Layer (SL) i 50 GB Double Layer (DL). Natomiast nośniki HD-DVD, będą oferować pojemność 15 GB SL. Dwuwarstwowe płyty HD-DVD pojawią się nieco później.
Verbatim współpracuje z producentami nagrywarek i odtwarzaczy w celu opracowania i ulepszenia materiałów i całego procesu produkcyjnego.
Verbatim jest członkiem BDA (Blue-ray Disc Association) i członkiem generalny HD-DVD Promotion Group.

Tagi:

Komentarze (0)
 1. mroweczek pisze:

  A taki szary uzytkownik to kiedy bedzie mogl sobie pozwolic na Blu-ray’a?? Moze mi ktos powiedziec??

 2. NeoFighter pisze:

  @mroweczek

  jak na pierwszym planie bêdzie jaka¶ nastêpna "lepsza" technologia, a blu-ray bêdzie tak powszechny jak teraz DVD

 3. serwiseklan pisze:

  Za jakie¶ 3 lata blu bêdzie w podobnej cenie
  Za nagrywarkê LiteOna x40 3 lata temy p³aci³em ok 400z³ od roku ju¿ jej nie mam pozosta³o mi tylko Combo 48/16 i 2 DVDRW x8 (12 miesiêcy 350z³) i x16 (4 miesi±ce 200z³) widaæ wyra¼n± erozjê cen i szybk± zmianê generacji sprzêtu. Podobnie bêdzie tutaj. Po nowym roku siê pojawi± rok pó¼niej ceny spadn± do ok 1000z³ a za 2 lata do poziomu ok 400-500z³ – to ju¿ w pe³ni akceptowalna cena dla wiêkszo¶ci userów PC

 4. serwiseklan pisze:

  Przypominam , ¿e s± ju¿ zaawansowane próby z zapisem holograficznym z sugerowanymi pojemno¶ciami 1000GB i wiêcej.
  Ju¿ w tej chwili mówi siê o 4 warstwach Blu i 100GB

 5. marek_haj pisze:

  pamieci holograficzne juz sa na rynku (na razie w formie malo pzystepnej dla zwyklego uzytkownika), choc na razie to prototyp i raz ze sa drogie a drugie ze to na razie niesprawdzona technologia. Do zwyklego uzytkownika to za pewne nie trafi za szybko ze wzgledu na cene, gabaryty oraz pojemnosc (1000 GB to dolny prog pojemnosci dla ktorej sie oplaca wogole kupowac taki sprzet). Jak na razie mam wystarczajaco miejsca na dysku przy 3 x 200 GB i nie widze koniecznosci dalszej rozbudowy. To co musze miec pod reka to mam. Reszta idze do archiwum. Poza tym strasznie bym ise musial trzasc nad taka plytka 1000 GB. Strch pomyslec co sie stanie jak pojdzie sie rypac. Wszystko w kosz? Jak odtworzyc 1000 GB danych ??

 6. Szafran pisze:

  @marek_haj
  tak samo jak odtworzysz 400gb ze swoich dyskow jak padna… taka jest kolej rzeczy – wszystko kiedys padnie

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.