TVS-x72N – nowe NASy QNAP

Radek Nimal - Friday, 30 August 2019, 10:31

QNAP przedstawił nową linię serwerów NAS opartych na ósmej generacji procesorów Intel Core i3. Seria TVS-x72N dodatkowo posiada także karty sieciowe 5GBASE-T oferujące aż pięciokrotnie wyższe transfery w porównaniu do popularnych 1 GbE.
Serwery z nowej linii produktowej posiadają także dwa sloty na napędy SSD M.2 dla cachowania danych oraz obsługując HBS 3 dla deduplikacji danych, wykonywania kopii bezpieczeństwa oraz łatwego ich przywracania. Wszystko to razem pozwala, w oparciu o nowe urządzenia, zbudować hybrydową chmurę firmową pozwalającą na wydajne i bezpieczne przechowywanie danych.


Nowa seria posiada na razie dwóch przedstawicieli – sześcioportowy model YVS-672N-i3-4G oraz ośmioportowy TVS-872-i3-8G. Zgodnie z nazewnictwem przyjętym przez producenta oba opierają się na procesorach Intel Core i3 z zegarem 3,1 GHz. Mniejszy posiada 4 GB pamięci operacyjnej (w konfiguracji 2x 2 GB) a większy odpowiednio 8 GB (2x 4 GB).


Oba urządzenia posiadają wyjście HDMI obsługujące rozdzielczość 4K. Do obu dołączana jest też licencja na obsługę do 8 kamer IP przez aplikację QVR Pro, co pozwala na łatwe i darmowe przekształcenie NAS w NVR. Do łatwej wymiany danych i podłączania bezpośredniego peryferiów służą porty USB – dwa typu A (jeden 3.0, jeden 3.1 gen. 2) oraz 2 typu C (3.1 gen. 2 10 Gbps). Do tego dwa minijacki audio i wbudowany głośnik. Oprócz jednego portu 5 GbE dostępne są dwa 1 GbE.


Pamięć operacyjną można rozbudowywać do maksymalnie 32 GB. Dyski twarde do przechowywania danych to 3,5-calowe napędy SATA III 6 Gbsp. SSD cachujące to karty M.2 2280 z interfejsem PCIe 3.0 x2 NVMe.


Źródło: QNAP

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.