Seria Vertex EX – nowe 2,5″ SSD OCZ

Jarson - Tuesday, 21 April 2009, 17:47

OCZ zaprojektowało serię zaawansowanych 2,5" dysków SSD opartych na pamięciach typu SLC. Seria Vertex EX przeznaczona jest do serwerów, zaawansowanych stacji roboczych i innych komputerów, których właścicielom bardziej zależy na wysokiej wydajności niż na niskiej cenie urządzeń pamięci masowej. Dyski oferują pojemność 60 i 120 GB, a ich wydajność sięga 260 MB/s przy odczycie i 210 MB/s (200 w przypadku 60 GB modelu) przy zapisie danych.Czas dostępu do danych przechowywanych na dyskach z serii Vertex EX wynosi 0,1 ms. W celu zwiększenia wydajności urządzenia wyposażono w 64 MB pamięci cache, dodatkowo zostały one przystosowane do pracy w trybie RAID.

Nowe SSD mają wymiary 99.8 x 69.63 x 9.3 mm, ważą po 77 gramów. Dyski mogą pracować w zakresie temperatur od 0 do 70 °C oraz być przechowywane w temperaturach od -45 do 85 °C. Ich odporność na wstrząsy wynosi 1500 G, a współczynnik MTBF został określony na 1,5 mln godzin. Urządzenia mają niewielki apetyt na prąd - podczas pracy pobór energii wynosi 2 W, w trybie bezczynności zaś - 0,2 W.

Seria Vertex EX powinna niebawem pojawić się w sprzedaży. Dyski będą objęte dwuletnią gwarancją producenta. Nie są na razie znane ich dokładne ceny.


Źródło: electronista.com
OCZ

Tagi:

Komentarze (0)
 1. Seth pisze:

  SSD do serwerów?
  Trzeba byæ chorym na umy¶le i na koñczynach ¿eby wpa¶æ na taki pomys³.

 2. joujoujou pisze:

  Na pewno znajd± siê tacy, co kupi±. ;-D

 3. Jarson pisze:

  To zale¿y – jako tylko magazyn danych (najlepiej archiwalnych, nie modyfikowanych na bie¿±co) mo¿e siê nawet nienajgorzej sprawdzaæ – komórki pamiêci NAND flash zu¿ywaj± siê przy kasowaniu i ponownym zapisie, nie przy odczycie. W innej roli w serwerze rzeczywi¶cie jako¶ nie bardzo widzê – przynajmniej na razie – takie dyski…

 4. Seth pisze:

  @Jarson
  Dok³adnie to chcia³em napisaæ, tylko talentu nie starczy³o. :))
  Muszê pisac obszerniej i mniej przeklinaæ 🙂

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.