OpenFlex Data24 NVMe-oF – flashowe rozwiązanie WD

Radek Nimal - Tuesday, 30 June 2020, 22:53

Zastosowanie nawet najwydajniejszych SSD w DASach, SANach czy NASach w przypadku rozbudowanych struktur sieciowych nie zawsze przynosi spodziewane rezultaty. Western Digital proponuje platformę przechowywania OpenFlex Data24 NVMe-oF mającą przynieść znaczne wyższe transfery danych w sieci firmowej.
Wydajność przechowywania danych zależy nie tylko od samych zastosowanych dysków, ale też od możliwości serwera przechowującego i wydajności sieci firmowej. By pominąć te wolne gardła Western Digital przedstawił platformę OpenFlex Data24 NVMe-oF. Jest to po prostu obudowa z zatokami na 24 napędy U.2 SSD NVMe bezpośrednio podłączana do sieci Ethernet. Pozwala to na uzyskanie zdalnych transferów podobnych do oferowanych przez analogiczne dyski podpinane lokalnie.


Przy wykorzystaniu 24 napędów SSD można osiągną pojemność surową do 368 TB przy zajęciu w szafie wysokości tylko dwóch jednostek – U2. Za podłączenie do się odpowiada nowy kontroler RapidFlex zgodny z RDMA. Pozwala on na bezpośredni dostęp do zasobów w pamięci dla 6 hostów podłączanych siecią 100 GbE. Nie jest wymagane stosowanie dodatkowego przełącznika sieciowego.


Dostawy dla odbiorców korporacyjnych rozpoczną się w przyszłym miesiącu. WD objął platformę pięcioletnią gwarancją.


Źródło: WD

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.