Obudowa OWC Envoy Express z Thunderboltem

Radek Nimal - Tuesday, 30 June 2020, 23:06

OWC, firma doskonale znana każdemu posiadaczowi komputerów Apple Mac, którzy rozbudowują swoje jednostki o nowe możliwości przechowywania danych, zaprezentowała pierwszą na świecie zewnętrzną obudowę Envoy Express na napędy M.2 SSD NVMe z interfejsem Thunderbolt 3.
Urządzenie pozwala na umieszczenie w środku napędu SSD w postaci karty M.2 PCIe NVMe o najpopularniejszych wymiarach 2280. Z komputerem łączy się za pośrednictwem interfejsu Thunderbolt 3 ze złączem USB-C. Przekłada się to na teoretyczny maksymalny transfer do 1 553 MBps w obie strony (faktyczny transfer będzie ograniczony wydajnością zastosowanego napędu).


Producent proponuje użycie napędów SSD Aura 4 TB. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wykorzystania innych kart M.2 o w zasadzie dowolnej pojemności, także nowych, większych dysków, które dopiero się pojawia na rynku w przyszłości. W komplecie producent dołącza 25 cm kabel Thunderbolt oraz element mocujący pozwalając na bezpieczne wsunięcie napędu do prowadnicy montowanej na tyle klapki monitora laptopa.


Firma OWC objęła obudowę dwuletnią ochroną gwarancyjną. Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży. Cena promocyjna na chwilę obecną wynosi 68 USD. Po okresie przedsprzedażowym i faktycznym debiucie rynkowym zapowiadanym na sierpień koszt obudowy ma wzrosnąć do 79,99 USD.


Źródło: OWC

Tagi: , , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.