Milion Chromebooków rocznie od ASUS

Radek Nimal - Tuesday, 15 January 2019, 10:01

Chromebooki nadal nie mogą podbić serc (i kieszeni) użytkowników nad Wisłą ale na świecie zyskują sobie grono wiernych odbiorców. Asustek Computer, właściciel marki ASUS, planuje w roku 2019 dostarczyć na rynek milion takich maszyn.
Gwarantami stałej produkcji mają być umowy partnerskie z Google – właścicielem Chrome OS – oraz Pegatron i Quanta Computers – fabrykami. Na początku roku głównym produktem ma być m.in. CT100 – 9,7-calowy tablet bazujący na układzie Rockchip OP1 z 6 rdzeniami wyposażony w 4 GB pamięci RAM i 32 GB wbudowanej.


Dla wymagających użytkowników przygotowano Chromebook Flip C434 oferujący możliwość obrócenia ekranu o 360°. Wyświetlacz o przekątnej 14-cali posiada bardzo wąską ramkę i baterię pozwalającą na 10 godzin ciągłej pracy. Firma nadal będzie też oferowała poprzedni model 14-calowy – C403 oraz, w późniejszym terminie, nowy 11,6-calowy C204.


Na rynek edukacyjny przewidziane są dwa modele w ofercie – C202 i C213. Dla odbiorców indywidualnych dostępne będą także C101, C423 oraz C523.


Rynek Chromebooków jest obecnie zdominowany przez 4 głównych graczy – HP, Dell, Acer oraz Samsung. Co ciekawe mimo nieznacznego kurczenia się rynku komputerów mobilnych zapotrzebowanie na Chromebooki rośnie. Zachęca to kolejnych graczy rynku do uszczknięcia dla siebie kawałka tortu. Wejście we współprace AMD z HP i Acer niewątpliwie poprawi konkurencyjność. Jednocześnie AMD może dzięki temu w końcu przełamać magiczną, jak na razie, barierę 10% udziału w rynku notebooków.


Źródło: DigiTimes

Tagi: , , ,

Komentarze (1)
  1. odmiana w języku polskim pisze:

    Tysiąc błędów językowych od Radek.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.