Karty Silicon Power dla filmowców

Radek Nimal - Monday, 10 February 2020, 14:17

Silicon Power przedstawił karty pamięci dla zapalonych amatorów filmowania – V90 SDXC UHS-II oraz V30 SDXC UHS-I.

Amatorzy kręcenia filmów wysokich rozdzielczościach muszą przy wyborze karty pamięci pamiętać o dwóch rzeczach – prędkości zapisu nośnika i jego pojemności. Model V90 SDXC UHS-II zapewnia zgodność, zgodnie z nazwą, z klasą V90. Oznacza ona, że karta zapewnia minimalną prędkość zapisu ciągłego na poziomie 90 MBps. Dzięki temu nośnik bez najmniejszego problemu pozwoli na zapis nawet video 8K. Faktyczne osiągi dla tego nośnika UHS-II to aż 290 MBps przy odczycie danych i 160 MBps przy zapisie. W dodatku karta oferuje pojemność aż 256 GB.

Osoba zadowalająca się „tylko” rozdzielczością 4K może skorzystać z tańszej karty – V30 SDXC UHS-II. Nośnik osiąga 100 MBps w odczycie i 80 MBps przy zapisie. Gwarantuje przy tym minimalny zapis 30 MBps. Karta ta oferowana jest w pojemnościach do 512 GB.

Źródło: Silicon Power

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.