K2 High Definition Sound

jaro - Thursday, 20 September 2007, 21:20

Już w roku 2004 technicy JVC rozpoczęli lansowanie tego formatu audio na rynku japońskim, ukazując jednocześnie nowe możliwości zwykłego krążka CD-Audio.
Mamy tutaj do czynienia z dalece zaawansowaną techniką masteringu, wdrożoną i zastosowaną przez firmę JVC, której celem było zbliżenie się brzmieniem do dźwięku analogowego oraz uzyskanie doskonałej jakości nagrań.
Niewątpliwym atutem K2 HD jest brak dodatkowych wymagań sprzętowych.
Każdy odtwarzacz CD-Audio odtworzy taką płytę, w dodatku co bardziej wrażliwi słuchacze powinni od razu podczas odsłuchu zmianę na plus odczuć.
Pamiętajmy, że cały czas mamy tutaj do czynienia ze zwykłym nośnikiem CD z zapisaną stereofoniczną ścieżką dźwiękową, który ukazuje nam nowe oblicze jakości dźwięku i brzmienia.

  k2hd.jpgPo przesłuchaniu kilku utworów daje się odczuć zminimalizowanie cyfrowych naleciałości, doskonałą przestrzeń i detaliczność - K2HD zbliżył się najbardziej ze wszystkich znanych mi formatów do brzmienia analogowego.
Po takiej uczcie dla uszu naprawdę trudno powraca się do typowego, bardzo szorstkiego brzmienia CD-Audio.
"This Is K2 HD Sound - 100KHz and 24 Bit Resolution" to tytuł płyty, która od jakiegoś czasu na naszym rynku zdobywa spore uznanie.
Trudno doszukać się wśród jej słuchaczy opinii negatywnych. Opinie te oczywiście w głównej mierze dotyczą nowej jakości brzmienia nagrań, a nie jej walorów artystycznych.
Ceny płyt K2 HD niestety nie należą do niskich, a ilość tytułów jak na razie nie jest oszałamiająca.
Płytę testową można nabyć na tej stronie.
Tam tez znajdują się przykłady utworów zremasterowanych w K2 HD.

Tagi:

Komentarze (0)
 1. Seadog pisze:

  Wszystko fajnie, pod warunkiem, ze owo doskona³e brzmienie nie jest "efektem placebo". Jak kto¶ mocno uwierzy, ze jest lepiej, to us³yszy lepiej… Nale¿a³oby przeprowadziæ "¶lep± próbê" z tym samym utworem zmasterowanym tradycyjnie i po nowemu.

 2. Lesli pisze:

  @seadog my¶lê, ¿e najpierw u¿yli aparatury pomiarowej, by okre¶liæ ró¿nice 🙂
  ale ja i tak mam na szczê¶cie "uszy rozdeptane przez stado s³oni" – wiêc nie muszê przep³acaæ 😛

 3. zbynia pisze:

  pic na wode……..
  wszystko dalej cyfrowo realizowane i dalej na cyfrowej plycie……
  cudow nie ma co nawet oczekiwac bo format danych to wciaz 44.1 khz i 16 bit….i co z tego ze nagrywane w 24 czy nawet 32 bitach przy 192 khz…….

 4. dEaK pisze:

  Tak naprawdê czas zweryfikuje czy to nowa rewolucyjna technologia czy tylko efekt placebo.
  Có¿, s³ucha³em próbek na odpowiednim sprzêcie. Trzeba przyznaæ uczciwie – nie s³ysza³em wiele nagrañ cyfrowych na tym poziomie. Choæ nie wiadomo na ile to sztuka realizatorska, a jak istotna tutaj jest technologia.

 5. Poke pisze:

  Cena plytki 139 zl. Tutaj zemdlalem.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.