6 TB HDD Toshiby do rejestratorów

Radek Nimal - Tuesday, 10 December 2019, 19:26

DT02-V to nowy napęd HDD w serii dysków dedykowanych do zastosowaniu w systemach monitoringu. Toshiba oferuje go w pojemnościach do 6 TB.
Seria DT02-V jest następcą urządzeń MD-04ABA-V. Oferuje wyższe pojemności dzięki większej gęstości upakowania danych. Znajdzie zastosowanie w urządzeniach typu DVR (Digital Video Recorder) oraz NVR (Network Video Recorder) umożliwiając równoległy zapis do 32 ścieżek video wysokiej rozdzielczości.


W porównaniu do domowych napędów wyróżnia się przede wszystkim odpornością na pracę 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. D tego może pracować w temperaturze do 40ᵒC wytrzymując 600 000 cykli zapisu/odczytu. Roczne obciążenie wynosi 180 TB/y. Współczynnik bezawaryjności MTBF to 1 milion godzin.


Dyski DT02-V wykonane są w standardzie 2,5-cala. Posiadają interfejs SATA III 6 Gbps. Cache o pojemności 128 MiB zapewnia ciągłość zapisu bez obawy utraty klatek.


Modele o pojemności 4 TB są już dostępne na rynku. Pierwsze urządzenia 6 TB w ilościach testowych pojawią się w styczniu 2020 a 2 TB – od marca 2020.


Źródło: AnandTech

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.