SSD Patriot Viper VPR100

Radek Nimal - Wednesday, 11 December 2019, 15:00

Fani podświetlanych podzespołów komputerowych zainteresują się nowym, szybkim i efektownym napędem SSD Patriot Viper VPR100.
Nowy napęd występuje w pojemnościach od 256 GB do 2 TB. Produkowany jest w postaci karty M.2 w najpopularniejszym standardzie 2280. Posiada szybki i wydajny interfejs PCIe 3.0 x4 z obsługą protokołu NVMe. Za zarządzanie pamięciami odpowiada kontroler Phison E12.


Dzięki temu prędkości napędu są znakomite. Modele 1 TB i 2 TB oferują prędkość odczytu sekwencyjnego 3 300 MBps i zapisu 2 900 MBps. Współczynniki wydajności wynoszą odpowiednio 700 000 IOPS i 650 000 IOPS. Dodatkowo w codziennych zastosowaniach pomaga technologia SLC cache.


Napęd posiada wbudowane kolorowe podświetlanie LED. Jest to pierwsze tego typu urządzenie Patriot, w którym można nim zarządzać. Służy do tego przyjazna w obsłudze aplikacja Viper RGB 2.1. Posiada ona pięć wgranych programów sterowania oświetleniem z możliwością ich dostosowywania do własnych potrzeb oraz osiem już zaprogramowanych schematów, takich, jak viper, bicie serca, oddech i inne.


Źródło: Patriot

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.