6 milionów Xboxów 360 już sprzedanych

Radek Nimal - Saturday, 28 October 2006, 19:58

Rok temu Microsoft wypuścił na rynek konsolę Xbox 360. W tym tygodniu poinformował, iż do tej pory sprzedał już 6 milionów egzemplarzy.

1049111413.gifMicrosoft konkuruje na rynku konsol z Sony i Nintendo. Mimo 11% wzrostu dochodów oddział rozrywki i sprzętu, który zajmuje się także Xboxem, zanotował spadek obrotów kwartalnych do 96 milionów dolarów z 173 w roku poprzednim. Palmę pierwszeństwa na rynku konsol nadal dzierży Sony PS2.

Źródło: Washington Post

Tagi:

Komentarze (0)
  1. Jarson pisze:

    Zainteresowanie Xboxem (jak i PS2) bêdzie teraz zapewne systematycznie maleæ, ze wzglêdu na nowe tendencje na rynku, klienci bêd± teraz d±¿yæ do kupna obecnie high-endowych produktów. Nawet je¶li konsole tê zaczn± kupowaæ klijenci chc±cy skorzystaæ ze spadku jej ceny i tak nie bêdzie ich pewnie tak wielu, ¿eby zrekompensowaæ w³a¶nie ten spadek ceny konsoli, który równa siê spadkiem zysku ze sprzedazy jednego egzemplarza…

  2. grzes07 pisze:

    ja osobiscie watpie w ten spadek, w dluzszej perpektywie to napewno tak ale dopiero wtedy gdy konsole beda naprawde atrakcyjne cenowo bo wydatek rzedu minimum 400€ i wiecej na kosole to jednak jest spory wydatek i wiele osob tego poprostu nie kupi a zakupia np. poczciwego x-boxa lub ps2.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.