256GB na 2,5” SSD

Radek Nimal - Wednesday, 30 May 2007, 23:25

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma PQI zaprezentowała SSD 2,5” o pojemności 256GB.
Już wcześniej firma przedstawiła SSD o takiej pojemności, ale standardowej wielkości 3,5”. Obecnie zaś zaprezentowała napęd do notebooków, najpojemniejszy w swojej klasie. 256GB SSD Turbo+ oferuje transfery danych na poziomie 60MBps.
Jednocześnie premierę miały inne zapowiadane wcześniej produkty: karta 226X Industrial CF Turbo+, 32GB PCI-E SSD oraz 1.8” 32GB ZIF – SSD.

Źródło: NewLaunches

Tagi:

Komentarze (0)
 1. Biken pisze:

  Wreszcie porz±dna pojemno¶æ.
  Cena penie rzuci na glebê ale zaczyna siê dziaæ w tym segmencie.
  Za klika lat ostatnie talerzowe dyski trafi± do muzeów.
  Witaj cichy komputerze.

 2. sveterv pisze:

  Marzy mi siê taki napêd u mnie w kompie. Nawet 80GB by wystarczy³o w sumie ale z takim transferem danych. Od tego dzwonienia ³o¿ysk w moich dyskach mo¿na dostaæ sza³u. Oczywi¶cie wyciszy³em kompa, to teraz znowu wystarczy chwilê pograæ w jak±¶ grê i wszystkie wentyle krêc± siê na maxa 🙂 Tak czy siak w takich pamiêciach jest ogromny potencja³ nie tylko dla notebooków.

 3. Jarson pisze:

  Nie wiem, czy Pañstwo zauwa¿yli, ale w³a¶nie SSD wygra³o z HDD pod wzglêdem pojemno¶ci… Niedawno pojawi³y siê 2,5" HDD 250GB, tutaj mamy o 6GB wiêcej w tym samym formacie…

  Jest to moment bardziej symboliczny, poniewa¿ ceny i tak nie pozwol± na swobodny zakup produktu, ale mamy sytuacjê, w której HDD zosta³y po raz pierwszy w tyle i pod tym wzglêdem.

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.