WD ArmorLock

Radek Nimal - Monday, 07 September 2020, 14:47

Mając na uwadze rosnące potrzeby zarządzania bezpieczeństwem informacji przechowywanych i przetwarzanych przez pracowników korporacji, administracji, służby zdrowia oraz innych branż Western Digital stworzył platformę ArmorLock Security Platform.

Zgodnie z założeniami platforma ArmorLock zapewnia stworzenia dla każdego urządzenia magazynującego dane cyfrowego certyfikatu z poświadczeniami dostępu. Aktualizacja odbywa się automatycznie dzięki ArmorLock App. Działania na komputerach i w smartfonach odbywają się z wykorzystaniem wirtualizacji - każda aplikacja uruchamiana jest w piaskownicy, co zapewnia kontrolę i bezpieczeństwo. Autoryzacja dostępu odbywa się bez potrzeby podawania haseł, które potencjalnie można przechwycić lub złamać - tutaj całe działanie oparte jest na wgranych na certyfikat poświadczeniach.

Sprawdzanie poświadczeń odbywa się z wykorzystaniem dodatkowego klucza publicznego, co zapewnia bezpieczeństwo w przypadku utraty napędu. Ani on, ani inne wspólnie zarządzane urządzenia nie będą w ten sposób narażone. Co ciekawe Western Digital stworzył całą platformę jako projekt open-source. Dzięki temu każdy może zapoznać się z działaniem i upewnić, się, że nie został w aplikacji umieszczony żaden backdoor. Szerokie działanie społeczności pozwala też na testowanie, szybkie wychwytywanie potencjalnych podatności i jeszcze szybsze ich łatanie. Dodatkowo firmy trzecie mogą wykorzystać kod dobudowując własne aplikacje oparte na ArmorLock Security Platform, co pozwala na rozbudowę i dostosowywanie możliwości do specyficznych wymagań danej firmy.

Pierwszym napędem w pełni korzystającym z możliwości nowej platformy jest WD G-Technology Armor Lock NVMe SSD. Posiadacz napędu może dzięki platformie łatwo zarządzać komu daje dostęp i w jakim zakresie do przechowywanych na urządzeniu danych.

Źródło: WD

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.