Publiczne chmury w NASach QNAP

Radek Nimal - Monday, 02 December 2019, 15:05

QNAP oficjalnie wprowadził do swojego sklepu z aplikacjami oprogramowanie HybridMount Cloud Gateway pozwalające na łatwe zintegrowanie wielu publicznych chmur z przestrzenią serwera NAS.

Siłą działania jest umożliwienie łatwego dostępu do zasobów chmurowych za pomocą popularnych protokołów transmisji plików, jak SMB, FTP, AFP, NFS, WebDAV i innych, z wykorzystaniem serwera NAS jako lokalnego cachu. Pozwala to na korzystanie z chmury z prędkościami bliskimi oferowanym przez siec lokalną. Dodatkowo rozwiązanie to redukuje częściowo transfer przez Internet.

Dzięki wykorzystaniu pośrednictwa serwera NAS użytkownik otrzymuje także dostęp do wielu ułatwień w zarządzaniu plikami tak samo jak przechowywanymi lokalnie. Funkcjonalności systemu QTS, jak zarządzanie, edycja czy wykorzystywanie aplikacji do multimediów, będzie w tym przypadku działała tak samo dla plików z chmury publicznej jak dla przechowywanych na NASie.

O sile rozwiązania świadczy choćby fakt, że wersję testową pobrano ponad 100 000 razy z QNAP App Center. Na obecną chwilę obsługiwane są chmury:


 1. Alibaba Cloud

 2. Amazon Drive

 3. Amazon S3

 4. Azure

 5. Backblaze B2

 6. Box

 7. Citrix ShareFile

 8. DigitalOcean Spaces

 9. Dropbox

 10. Google Cloud

 11. Google Drive

 12. HiCloud

 13. HiDrive

 14. HKT

 15. HUAWEI Cloud

 16. IBM Cloud

 17. OneDrive for Business

 18. OneDrive

 19. OpenStack

 20. Rackspace

 21. Wasabi

 22. Yandex Disk


QNAP oferuje dwie darmowe, ważne dożywotnio licencję wbudowane w aplikację. Użytkownicy biznesowi potrzebujący większej ilości punktów dostępu mogą je dokupować pojedynczo lub w pakietach w cenie od 19,99 USD rocznie.

Źródło: QNAP

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.