(Prawie) bezramkowy monitor EIZO

Radek Nimal - Saturday, 05 September 2015, 19:50

W najbliższym czasie na polskim rynku zadebiutuje nowy monitor EIZO FlexScan EV2750. 27-calowe urządzenie wyróżnia się niezwykle cienkimi ramkami wokół wyświetlacza – mają one zaledwie 1 mm grubości.

EIZO-FlexScan_EV2750_press-800x500Monitor ten zapewni najwyższą jakość obrazu dzięki zastosowaniu panelu IPS. Pozwala to uzyskać bardzo szerokie kąty widzenia oraz niezwykle dokładne odwzorowanie kolorów.

Monitor ten przeznaczony jest do pracy biurowej. By lepiej mógł się wpasować w otoczenie dostępny jest w dostępny będzie także, opcjonalnie, w białej obudowie. Jest to rzadkość na rynku. EIZO od bieżącego miesiąca wprowadza na rynek białe wersje dwóch innych modeli monitorów FlexScan – EV2455 oraz EV2450.

Urządzenie posiada wspomniane cieniutkie ramki 1 mm po bokach oraz górną. Dolna jest szersza. Monitor pracuje w rozdzielczości 2 560 x 1 440 pikseli, oferuje jasność 350 nitów oraz kontrast 1 000:1. Dodatkowo dzięki hybrydowemu rozwiązaniu podświetlania jego minimalny poziom można ustawić na zaledwie 1 nit, co pozwala na pracę w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu bez męczenia wzroku.

Stopka zapewnia szeroki zakres regulacji – 155 mm w pionie, odchylenie 5° w dół, 35° w górę i obrót w poziomie o 344°. Dodatkowo można go obrócić do postaci portretowej (pivot) zarówno w prawo jak i w lewo. Wciskają przycisk można całkowicie odczepić monitor ze stopki, by np. umieścić go na ramieniu zgodnym ze standardem VESA.

Źródła obrazu można podłączyć poprzez DisplayPort, HDMI lub DVI-D. Dzięki PIP można wyświetlać jednocześnie obraz z dwóch różnych źródeł. Do tego dochodzą dwa wbudowane głośniki o mocy 1 W oraz dwuportowy koncentrator USB 3.0. Całość objęta jest pięcioletnią gwarancją.

Źródło: Alstor

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.