Nowy kontroler SSD Silicon Motion

Radek Nimal - Thursday, 19 November 2020, 22:49

Firma Silicon Motion doskonale znana z produkcji między innymi kontrolerów napędów półprzewodnikowych właśnie przedstawiła nowy model takiego układu dla 16-kanałowych SSD korzystających z szybkiego interfejsu PCIe 4.0 - chip SM8266.
Kontroler celuje w rynek korporacyjnych napędów. Zaprojektowano go z myślą o interfejsie PCIe 4.0 x4 z zaimplementowanym protokołem transferu NVMe 1.4. Potrafi on obsłużyć do 16 TB fizycznej pojemności pamięci NAND flash. Zależnie od wydajności kości teoretyczne maksymalne osiągi napędu zbudowanego na jego podstawie to odczyt do 6,5 GBps przy współczynniku wydajności na poziomie 950 000 IOPS.

Kontroler SM8266 obsługuje sprzętowe szyfrowanie SED algorytmem AES z kluczem 265-bitów. Zapewnia zgodność ze specyfikacją TVG Opal oraz obsługuje Secure Boot. Do tego oczywiście wysokowydajne niskopoziomowe korygowanie błędów ECC LDPC współpracujące z silnikiem RAID, ochrona danych end-2-end wraz z buforami korygowanej ECC pamięci cache i ochrona przed utratą zasilania power loss protection.

Kontroler może współpracować z najnowszymi modelami kości pamięci 3D TLC oraz QLC NAND flash. Gotowe implementacje nowości na rynku napędów korporacyjnych dedykowanych na rynek centrów bazodanowych mają pojawić się w przyszłym roku.

Źródło: Silicon Motion @SC20

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.