Micron 5210 ION – korporacyjny SSD QLC

Radek Nimal - Thursday, 14 May 2020, 22:56

Micron przedstawił korporacyjny napęd SSD 5210 ION. Bazuje on na mieszczących 4 bity danych w każdej komórce kościach pamięci 3D QLC NAND flash.

4 bity danych w komórce to 16 stanów energetycznych. Oznacza to potencjalną wrażliwość na zakłócenia, co stoi w jawnej sprzeczności z założeniami dla napędów korporacyjnych. Micron zapewnia jednak, że nowe urządzenia sprostają wysokim wymaganiom nabywców.

W dodatku oferują, w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań w podobnej cenie, 175-krotnie wyższą prędkość losowego odczytu, 30-krotnie wyższą losowego zapisu i dwukrotnie wyższą przepustowość. W dodatku napęd zapewnia trzykrotnie wyższą wydajność energetyczną niż HDD z prędkością obrotową 10 000 RPM.

Bezpieczeństwo danych zapewniono dzięki specjalnemu wdrożeniu technologii równoważenia obciążenia wear leveling zoptymalizowanego dla kości QLC.

Źródło: Micron

Tagi: , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.