Karta rozszerzeń z USB 3.2

Radek Nimal - Tuesday, 03 December 2019, 12:25

GIGABYTE TECHNOLOGY przedstawił pierwszą na świecie kartę rozszerzeń PCIe z portem USB 3.2 Gen 2x2.

Nowa karta rozszerzeń współpracuje z portem PCIe 3.0 x4 zarówno na platformach Intel jak i AMD. Oferuje na wyjściu jedno złącze USB-C pracujące w standardzie 3.2 Gen 2x2. Dzięki temu jest zgodne wstecz z USB 2.0, 3.0 i 3.1. Jednocześnie z kompatybilnymi urządzeniami zapewnia transfery do 20 Gbps.

To nadal znacznie mniej, niż Thunderbolt 3. Ten standard oferuje transfery 40 Gbps. Dodatkowo Thunderbolt 3 jest standardowo montowany we flagowych modelach płyt głównych GIGABYTE i innych firm. Korzysta przy tym z tego samego złącza USB-C. Osoby potrzebujące jednak interfejsu USB 3.2 Gen 2x2 dzięki nowej karcie rozszerzeń mogą rozbudować możliwości posiadanej płyty głównej.

Klienci potrzebujący tego typu rozwiązania są – pierwsza partia kart rozeszła się praktycznie na pniu zanim pojawiły się informacje prasowe. Producent zapowiedział kolejne partie produktu zgodnie z zapotrzebowaniem.

Źródło: GIGABYTE

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.