High-endowe SSD KIOXIA XG7/XG7-P

Radek Nimal - Tuesday, 10 November 2020, 23:29

KIOXIA przedstawiła nowe napędy SSD dla najbardziej wymagających - serie XG7 oraz XG7-P. Specyfikacja naprawdę jest niezła. Jest tylko jeden problem - nie da się ich kupić.
Przynajmniej nie tradycyjnie, udając się do sklepu. Nowe urządzenia przeznaczone są wyłącznie na rynek OEM i znajdą się w nowo produkowanych komputerach firm współpracujących z KIOXIA.

W porównaniu do poprzednika, serii XG6, nowe napędy są odpowiednio 2-krotnie szybsze przy odczycie danych i 1,6-krotnie przy zapisie. Możliwe się to stało dzięki implementacji najnowszej wersji interfejsu PCIe 4.0 x4 oraz NVMe 1.4.

Urządzenia produkowane są w standardzie M.2 2280. Seria XG7 występuje w pojemnościach 256 GB, 512 GB oraz 1 024 GB. XG7-P oferuje do wyboru 2 048 GB oraz 4 096 GB.

Możliwość zapoznania się na żywo z wydajnością najnowszych napędów półprzewodnikowych KIOXIA oferowana jest w trakcie trwających Flash Memory Summit 2020. Niestety w tym roku, jak wiele podobnych eventów, także te targi są wyłącznie wirtualne. Z drugiej strony umożliwia nam to wszystkim uczestnictwo na żywo.

Źródło: KIOXIA

Tagi: , , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.