GOODRAM prezentuje najszybszy SSD z linii IRDM

Radek Nimal - Wednesday, 28 February 2018, 15:38

Wilk Elektronik SA, polski producent pamięci i właściciel marek GOODRAM i IRDM, dołącza do swojej oferty wydajny SSD oparty o interfejs PCIe 3.0 x4. SSD IRDM Ultimate osiąga prędkości do 2 900 MB/s przy maksymalnej liczbie operacji (IOPS) do 270 000 na sekundę. Jest to kolejna obok SSD IRDM i IRDM Pro propozycja polskiego producenta dla najbardziej wymagających użytkowników.
Dzięki wykorzystaniu interfejsu PCI Express 3.0 x4, wydajnych pamięci MLC i 8-kanałowego kontrolera Phison PS5007, IRDM Ultimate chce aspirować do miana obowiązkowej pamięci masowej w komputerze każdego wymagającego użytkownika. Najnowsza propozycja z linii IRDM, osiąga prędkość odczytu do 2 900 MB/s i zapisu do 2 200 MB/s. Jednocześnie jest w stanie przetworzyć do 235 000 operacji odczytu i 270 000 operacji zapisu na sekundę. Wykorzystanie protokołu NVMe umożliwia realizację zadań z wykluczeniem opóźnień, które występują w przypadku dysków opartych o standard AHCI. Do dysku został dołączony stylowy radiator, który redukując temperaturę komponentów w trakcie pracy, umożliwia utrzymanie wysokich prędkości w długim czasie ograniczając zjawisko thermal-throttlingu, które często ma miejsce w przypadku dysków w tym formacie.

Sukces SSD IRDM oraz IRDM Pro był dla nas krytyczny w podjęciu decyzji o rozwoju oferty produktów o najwyższej jakości jak i jej odświeżeniu oraz wyodrębnieniu od marki GOODRAM – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA. IRDM Ultimate jest najwydajniejszym SSD, który do tej pory stworzyliśmy i mamy nadzieję, że marka IRDM stanie się synonimem najwyższej jakości wśród najbardziej wymagających użytkowników – dodaje.

W dniu premiery SSD IRDM Ultimate będzie dostępny w pojemnościach od 120 do 480 GB. Napęd dostępny jest w formacie M.2 2280 z dodatkowym adapterem AIC w rozmiarze HHHL. Do dysku dołączono aluminiowy radiator sygnowany logo marki, który poprawia wydajność i komfort pracy napędu. SSD IRDM Ultimate objęty jest 5-letnią gwarancją producenta i bezpłatnym wsparciem technicznym.

Źródło: GOODRAM

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.