Domowy NAS QNAP TS-230

Radek Nimal - Sunday, 24 May 2020, 07:33

QNAP przedstawił nowy serwer NAS do zastosowań domowych. TS-230 łączy w sobie bogactwo funkcji zamkniętych w niewielkiej obudowie z wysokim bezpieczeństwem i elegancką stylistyką.
Serwer napędzany jest przez czterordzeniowy procesor Realtek RTD1296 z zegarem 1.4 GHz wspomagany przez 2 GB wbudowanej pamięci operacyjnej RAM DDR4. W środku można umieścić dwa dyski HDD lub SSD w formacie 3,5- lub 2,5-cala z interfejsem SATA III 6 Gbps. Wymiana dysków nie wymaga użycia narzędzi. Serwer posiada gigabitowe złącze RJ45 do komunikacji z siecią, dwa porty USB 3.2 pierwszej generacji i jeden USB 2.0. Całość chłodzona jest ośmiocentymetrowym, pojedynczym wentylatorem.


Serwer pozwala na streaming multimediów do rozdzielczości 4K włącznie (H.264) z transkodowaniem w czasie rzeczywistym przez Plex. Aplikacja QuMagie pozwala na zarządzanie kolekcjami zdjęć a jej klient QuMagie Mobile integruje chmurę domową z urządzeniami mobilnymi. Qsirch ułatwia przeszukiwanie zasobów NASa nie tylko po nazwach plików, ale też po słowach kluczowych lub dominującym kolorze zdjęć. Qsync zapewnia synchronizację danych między różnymi urządzeniami. Dodatkowe aplikacje można oczywiści pobierać samodzielnie z QNAP QTS App Center.


Źródło: QNAP

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.