DAS z opcją klonowania – TerraMaster D2 Clone

Radek Nimal - Sunday, 22 November 2020, 22:08

TerraMaster, producent kojarzony głównie z serwerami NAS, przedstawił właśnie nowy magazyn DAS D2 Clone z opcją szybkiego duplikowania dysków.
Urządzenie pomyślano głównie z myślą o twórcach cyfrowych pracujących na dużych plikach. Często wykorzystują oni szybkie, zewnętrzne napędy DAS, dzięki czemu mogą łatwo pracować korzystając z różnych maszyn na ogromnych plikach (lub ich dużych ilościach). D2 Clone łączy się z komputerem przez USB-C. Jest kompatybilny z systemami Windows, Mac OS i Linux. Osiągane prędkości zależą głównie od osiągów podłączonego napędu. Mogą to być 2,5- lub 3,5-calowe dyski twarde lub półprzewodnikowe o pojemnościach do 18 TB. Interfejs napędów wewnętrznych to SATA III 6 Gbps. Z tego powodu maksymalne transfery ograniczone są do 550 MBps.

By zaspokoić możliwość szybkiego wykonywania kopii bezpieczeństwa można łatwo sklonować zawartość jednego dysku na drugi. Odbywa się to bez konieczności podłączania do komputera - matki. Prędkość takiej operacji oczywiście zależeć będzie od osiągów dysków, ale nie może przekroczyć 200 MBps.

D2 Clone posiada grupę informacyjnych diod LED na frontowym panelu. Z tyłu znalazło się miejsce na wentylator automatycznie chłodzący dyski, jeżeli wzrośnie ich temperatura. Oprócz tego złącza USB-C i zasilania. Całość zamknięto w białej, wykonanej z aluminium, obudowie. Producent oferuje nabywcom dwuletnią gwarancję oraz całodobowe wsparcie techniczne na taki sam okres. Cena urządzenia D2 Clone ustalona została na poziomie 119,99 USD.

Źródło: TerraMaster

Tagi: , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.