BIOSTAR P500

Radek Nimal - Wednesday, 18 November 2020, 22:33

BIOSTAR wprowadził na rynek szybkie i pojemne przenośne napędy SSD z serii P500. W dodatku wyglądają efektownie i wyróżniają się z tłumu dzięki podświetlanym kolorowo elementom obudowy.
W serii P500 na chwilę obecną dostępne są modele 500 GB oraz 1 TB. Wkrótce dołączy do nich także wersja 2 TB. Urządzenia komunikują się z komputerem przez szybkie złącze USB 3.2 oferujące transfer 10 Gbps. Wszystko za pośrednictwem konektora USB-C.

Dzięki zastosowaniu najnowszych SSD NVMe osiągane transfery wykorzystują potencjał interfejsu. Oferowane transfery to 1 000 MBps przy odczycie danych i 900 MBps przy ich zapisie.

Ciekawostką jest czujnik położenia napędu. Reaguje on na przechylenia urządzenia w czasie jego pracy. Jeżeli napęd leży płasko na powierzchni podświetlanie działa normalnie. Jeżeli zaczniemy napęd przechylać wyłączy się ono po osiągnięciu kąta 45°. Podświetlenie RGB znowu zadziała, gdy napęd wróci na płaską powierzchnię. Ma to w zamyśle projektantów zapobiegać wyładowaniom elektrostatycznym i zabezpieczać dane przed przypadkowym uszkodzeniem.

Źródło: BIOSTAR

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.