8cm płytki BD Mitshubishi

Jarson - Saturday, 09 February 2008, 09:49

Mitsubishi Kagaku Media rozpoczęło sprzedaż nowych płyt BD do kamer wideo HD, czyli o średnicy 8cm. Nośniki są jednowarstwowe, mają pojemność 7,5GB. Pozwala to na nagranie na nich do 60 minut nagrania wideo w formacie FullHD.Dostępne są dwie wersje płyt - do jednokrotnego oraz wielokrotnego zapisu zapisu. Obie wersje zostały zaprojektowane tak, żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo nagranemu na nich materiałowi wideo - składa się na to użycie wysokiej jakości materiałów dla warstwy zapisu, technologii mających na celu poprawienie jakości zapisu oraz zastosowanie specjalnej warstwy ochronnej mającej zapobiegać tworzeniu zarysowań na powierzchni płyt.
Płyty są przeznaczone do nadruku w przystosowanych do tego drukarkach. Pojawią sie w sprzedaży w połowie miesiąca w Japonii. Ich cena nie jest jeszcze znana.


Źródło: CDRinfo.com

Tagi:

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.