Dziesiątego czerwca na sklepowych półkach ma zagościć jeden z najcieńszych dostępnych na rynku monitorów LCD. 23" model HP x2301 nie ma grubości nawet 1 cm, a pomimo tego oferuje bardzo przyzwoitą specyfikację: rozdzielczość FULL HD, podświetlenie LED, trzymilisekundowy czas reakcji (GTG), jasność 250 cd/m2 i kontrast dynamiczny na poziomie 8 000 000:1 (statyczny 1 000:1).
wtorek, 31 maja 2011
Monitor HP o wielkości 23″ i grubości 9,8 mm
Jarson | 09:44Ranking dysków twardych
- Seagate Enterprise NAS HDD ST8000NE0001 (8000 GB, 256 MB)
218 MB/s - dodał: Rudzik99 - Western Digital WD Red Pro WD6002FFWX (6000 GB, 128 MB)
208.7 MB/s - dodał: Rudzik99 - Seagate Barracuda ST3000DM001 (3000 GB, 64 MB)
188.6 MB/s - dodał: YOCO - Seagate SV35.6 ST3000VX000 (3000 GB, 64 MB)
183.7 MB/s - dodał: haynor - Seagate Archive HDD ST8000AS0002 (8000 GB, 128 MB)
183.6 MB/s - dodał: PeCetoLog - Seagate Barracuda ST1000DM003 (1000 GB, 64 MB)
179.2 MB/s - dodał: krupniok200 - Seagate Enterprise Value (Constellation CS) ST3000NC000 (3000 GB, 64 MB)
175.2 MB/s - dodał: Misiek4 - Seagate Enterprise Value (Constellation CS) ST3000NC002 (3000 GB, 64 MB)
173.8 MB/s - dodał: Misiek4 - Seagate Barracuda ST2000DM001 (2000 GB, 64 MB)
169.1 MB/s - dodał: sap - Seagate Enterprise Capacity (Constellation ES.3) ST4000NM0033 (4000 GB, 128 MB)
164.4 MB/s - dodał: Misiek4
Zestawienie dysków twardych i SSD | Wyszukiwarka dysków twardych i SSD
Siedmiocalowy tablet Next6 firmy E FUN
Jarson | 09:29Kalifornijska firma E FUN wzbogaciła rozwijaną przez siebie linię produktów Nextbook o tablet Next6. Wyposażone w 7" dotykowy ekran "Crystal Clear" o rozdzielczości 800 x 480 pikseli tablet posiada procesor ARM 600 MHz, 4 GB pamięci flash, slot na karty pamięci SD, WiFi, akcelerometr, port USB i wbudowane głośniczki.
Adaptery PCI-Express x16 – SAS 6.0 Gbps od HighPoint
Jarson | 09:00Firma HighPoint przygotowała cztery nowe urządzenia HBA, pozwalające na podłączenie maksymalnie trzydziestu dwóch dysków twardych (lub SSD) z interfejsem SAS 6.0 Gbps do pojedynczego portu PCI-Express x16. Adaptery RocketRAID pracują na złączu oferującym teoretyczną przepustowość 19 200 MB/s, co w połączeniu z kilkoma kontrolerami SAS w jednym urządzeniu eliminuje efekt "wąskiego gardła" i pozwala podłączonym dyskom pracować z maksymalną wydajnością.
Sprzętowo szyfrowane pamięci USB Transcend JetFlash 200
Jarson | 08:01W sprzedaży na naszym kontynencie pojawiły się nowe pamięci firmy Transcend, których najważniejszą zaletą jest obsługa sprzętowego szyfrowania danych za pomocą 256-bitowego algorytmu AES. Funkcjonalność ta, w połączeniu z dołączonym oprogramowaniem SecureDrive, pozwala na tworzenie na części dostępnej pamięci "strefy prywatnej" ("Private Zone"), do której dostęp jest broniony hasłem.
21,5″ monitor LCD Philipsa z podświetleniem LED i cyfrowym tunerem TV
Jarson | 07:49Philips T-line 221TE2LB to średniej wielkości (21,5") monitor komputerowy o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), który został fabrycznie wyposażony w tuner telewizji wysokiej rozdzielczości. Wyświetlacz posiada podświetlenie LED, które we współpracy z funkcją Smart Contrast umożliwia uzyskanie kontrastu dynamicznego na poziomie 20 000 000:1.
A-Data zaprezentowała wydajne SSD S511
Jarson | 07:37W ofercie firmy A-Data znalazła się nowa linia SSD, która jest rozpoznawana jako S511. Wchodzące w jej skład urządzenia dzięki wykorzystaniu kontrolerów SandForce z serii SF-2200 (prawdopodobnie SF-2281) po podłączeniu do interfejsu SATA 6.0 Gbps osiągają szczytową wydajność przekraczającą pół gigabajta na sekundę zarówno przy odczycie jak i przy zapisie danych (w pierwszym przypadku o 50, a w drugim o 20 MB/s).
„Podróżny” pendrive PQI Traveling Disk U281V
Jarson | 07:24Do grona PD PQI (poza najmniejszymi na świecie modelem z USB 3.0) pojawiła się kolejna linia, korzystająca z tego interfejsu, ale tym razem składająca się z urządzeń nieco większych a także nieco bardziej pojemnych. Jak twierdzi producent, pamięci Traveling Disk (dosł. - "dysk podróżny") U281V posiadają tak skonstruowane obudowy, aby można je było łatwo i wygodnie przenosić i używać.
Niewielkie, kolorowe pamięci USB Team Group SR1 i SR3
Jarson | 07:14Mająca swoją siedzibę na Tajwanie firma Team Group przedstawiła swoje nowe przenośne pamięci USB. Dwie serie wprowadzają lekkie zamieszanie pod względem nazewnictwa: pierwsza otrzymała bowiem miano SR1 i składa z modeli wyposażonych w interfejs USB 3.0, natomiast linia z trójką w nazwie - SR3 - została zbudowana z modeli komunikujących się z komputerem tylko poprzez interfejs USB 2.0.
Samsung stworzył 10,1″ wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli
Jarson | 02:37Wykorzystywane dziś powszechnie 10,1" wyświetlacze do tabletów internetowych oferują rozdzielczość co najwyżej 1280 x 800 pikseli (a często nawet niższą - 1024 x 600). Samsung uznał, że nie jest to wartość wystarczająca i postanowił zmniejszyć rozmiar pojedynczego piksela, zwiększając tym samym ich ilość na tej samej co wcześniej powierzchni. Producent nie rozdrabniał się i od razu opracował prototyp ekranu, w którym ilość pikseli jest czterokrotnie wyższa niż w obecnie stosowanych rozwiązaniach.
TSMC i SEMATECH chcą współpracować w celu szybszego wdrożenia procesu 20 nm
Jarson | 02:21TSMC przyłączyło się do organizacji SEMATECH, mając nadzieję, że połączone siły obu podmiotów spowodują szybszy rozwój zaawansowanych technologii w obszarach, w których pojawiają się największe obecnie wyzwania technologiczne. SEMATECH to międzynarodowe konsorcjum producentów półprzewodników, mające na celu rozwój procesu technologicznego 20 nm i kolejnych.
VIA przedstawiła najbardziej energooszczędny jak dotąd czterordzeniowy CPU
Jarson | 02:03QuadCore to przygotowany przez korporację VIA procesor centralny, który charakteryzuje się najniższym wskaźnikiem TDP wśród wszystkich dostępnych obecnie czterordzeniowców - 27,5W. Układ posiada 64-bitową architekturę, 4 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu i pracuje na szynie 1333 MHz. W CPU została zastosowana funkcja Adaptive Overclocking pozwalająca na łatwe podnoszenie częstotliwości pracy, natomiast częstotliwość natywna ma wynosić 1,2 GHz.
Na rynku niebawem zadebiutuje tablet Fujitsu wyposażony w wysuwaną klawiaturę
Jarson | 01:44Na drugą połowę czerwca Fujitsu zaplanowało premierę swojego nowego tabletu LifeBook TH40/D. Urządzenie stanowi pewien ukłon w stronę osób przyzwyczajonych do obsługi komputera przy pomocy klawiatury, jednocześnie jednak szukających do pracy w terenie niewielkiego przenośnego urządzenia (do jakich tablety niewątpliwie należą). Poza wysuwaną klawiaturą QWERTY nowy model posiada wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, który podświetlają diody LED. Urządzenie waży 1,1 kg, a jego wymiary to 274 x 188 x 17,4 mm.
Niedrogi monitor Iiyama ProLite E2008HDD z niskim czasem reakcji
Jarson | 01:28Iiyama sprzedaje w Japonii nowy budżetowy monitor LCD. ProLite E2008HDD ma wielkość 20", rozdzielczość 1600 x 900 pikseli, a czas reakcji zastosowanej w nim matrycy (mierzony metodą GTG) wynosi 2 ms. Kontrast typowy monitora to 1 000:1, natomiast w trybie kontrastu dynamicznego urządzenia pomiarowe wykazują różnicę jasności między najciemniejszymi i najjaśniejszymi częściami ekranu na poziomie 30 000:1.
Rambus przejął firmę Cryptography Research
Jarson | 01:04Rambus podpisał z zajmującą się tworzeniem technologii związanych z cyfrową ochroną danych firmą Cryptography Research porozumienie, na mocy którego ta druga stanie się własnością korporacji. Umowa zakupu opiewająca na łączna kwotę 342,5 mln $ (z czego część będzie wypłacona w gotówce a część w akcjach Rambusa w okresie trzech lat) ma pozwolić nabywcy rozwinąć portfolio oferowanych usług o szereg nowych pozycji związanych z ochroną treści, bezpieczeństwem sieciowym i usługami finansowymi, a ponadto czerpać korzyści z licencjonowania nabytych właśnie patentów.
Zaprojektowany z myślą o klientach biznesowych tablet Motion Computing CL900
Jarson | 00:48Inżynierowie firmy Motion Computing stworzyli tablet internetowy gotowy do pracy w uciążliwych warunkach. CL900 korzysta z mocy obliczeniowej procesora Intel Atom Z670 (1,5 GHz), ma do dyspozycji 1 lub 2 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 30 lub 62 GB i zintegrowaną kartę graficzną. Urządzenie spełnia standardy MIL-STD-810G i IP52.

















