XPG SPECTRIX S20G – SSD dla graczy

Radek Nimal - Thursday, 24 December 2020, 02:14

Korporacja ADATA, pod marką XPG dedykowaną dla graczy, przedstawiła nową propozycję dla wymagających nie tylko dobrych osiągów, ale też doskonałego wyglądu - napęd SSD SPECTRIX S20G. 
Nośnik ma postać karty M.2 z interfejsem PCIe 3.0 x4 i obsługą protokołu transmisji NVMe w wersji 1.3. Zbudowano go na bazie kości pamięci 3D NAND flash. Połączenie to pozwala na osiągnięcie transferów na poziomie 2 500 MBps przy odczycie danych i 1 800 MBps przy ich zapisie. Oczywiście w przypadku graczy przełoży się to na szybsze wczytywanie tekstur, map, często niezauważalne w miejscach, gdzie mając tradycyjny dysk czy nawet SSD z SATA po prostu trzeba czekać. Pojemność dysku wynosi, zależnie od wybranej opcji, 500 GB lub 1 TB.

Kartę wykonano w najpopularniejszym standardzie wielkości M.2 2280. Czyli zmieści się prawie w każdym laptopie czy ultrabooku. Jednak tak naprawdę dedykowana jest dla posiadaczy przezroczystych obudów w komputerach stacjonarnych. Nośnik podświetlany jest kolorowymi diodami LED RGB a efektami przez to podświetlanie generowanymi można zarządzać korzystając z dedykowanego oprogramowania.

Oczywiście SPECTRIX S20G zapewnia całą gamę nowoczesnych technologii. Bezpieczeństwo danych zapewnia szyfrowanie AES z kluczem 256-bitowym. Integralność - wbudowana korekcja niskopoziomowa LDPC ECC. By zaś nabywca miał spokojną głowę o trwałość producent objął SSD pięcioletnim okresem gwarancji.

Źródło: ADATA

Tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.