Wirtualny NAS QNAP QuTScloud

Radek Nimal - Monday, 13 July 2020, 14:59

Chmura w chmurze? QNAP zaprezentował dzisiaj QuTScloud, czyli programowe rozwiązanie NAS w chmurze umożliwiające wdrażanie QTS (systemu operacyjnego QNAP dla serwerów NAS), które działa w chmurze w oparciu o subskrypcyjny model licencji.

Organizacje, które przechowują większość swoich danych w chmurze, i którym brakuje dobrego systemu zarządzania do wykorzystywania swoich cyfrowych zasobów, mogą wybierać spośród dostawców usług w chmurze takich jak AWS, Microsoft Azure, Alibaba Cloud czy DigitalOcean, a później utworzyć wirtualną instancję systemu QTS, która posłuży do wdrożenia chmury QuTScloud. Dzięki wspieraniu zaawansowanego zarządzania plikami i współpracy, która nie jest dostępna na większości platform w chmurze, NAS oparty o chmurę to świetne rozwiązanie, które nie tylko optymalizuje zużycie danych przechowywanych w chmurze, ale również pozwala użytkownikom czerpać korzyści z usług plików i bogatej funkcjonalności rozwiązania NAS. Wśród dodatkowych zalet rozwiązania QuTScloud warto wyróżnić tryb chmury hybrydowej, skalowalność systemu i jego opłacalność.

Do szybkiego uruchomienia chmury QuTScloud u najpopularniejszych dostawców usług w chmurze wystarczą trzy kroki:


  1. Wdrożenie QuTScloud jako wirtualnej maszyny na platformie usługi w chmurze. Filmy instruktażowe: AWS, Alibaba Cloud, Microsoft Azure, DigitalOcean

  2. Zakup licencji w sklepie QNAP Software Store. Film instruktażowy

  3. Wygenerowanie klucza licencji QuTScloud za pomocą serwisu QNAP License Manager i zainicjowanie chmury QuTScloud. Film instruktażowy


Chmura QuTScloud jest wyposażona w App Center z wieloma darmowymi aplikacjami i kilkunastoma płatnymi aplikacjami, stanowiącymi wartość dodaną, które pozwolą zwiększyć funkcjonalność rozwiązania QuTScloud i dodać do niego nowe funkcje. Najważniejsze funkcje to między innymi:

  • Wsparcie dla protokołów CIFS/SMB, NFS, AFP i iSCSI zapewniających łatwy dostęp do plików.

  • Integracja z Windows AD i protokołem LDAP ułatwia zarządzanie katalogami.

  • Dane przesłane do dużego dostawcy usług w chmurze (poprzez HBS, HybridMount lub VJBOD Cloud) można zamontować w instancji chmury QuTScloud.

  • Szybkie wykonywanie migawek, a także wersjonowanie kopii zapasowych i wersji przywróconych.

  • Kompleksowa wyszukiwarka Qsirch umożliwiające błyskawiczne znajdowanie plików firmowych.


QuTScloud jest oparte o licencjonowanie w modelu subskrypcyjnym, z możliwością wykupu licencji co miesiąc lub co rok.

Źródło: QNAP

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.