Usprawnienia obsługi IoT w NAS QNAP

Radek Nimal - Monday, 26 February 2018, 12:11

QNAP wprowadził rozwiązanie, które poprawia działania aplikacji Internetu rzeczy (IoT) dzięki wykorzystaniu zaawansowanych funkcji Amazon Web Services (AWS) Cloud. Dzięki przetwarzaniu danych w chmurze dla IoT i integracji z AWS Greengrass QNAP zwiększa wydajność swoich rozwiązań.
AWS Greengrass to oprogramowanie, które umożliwia przedsiębiorstwom bezpieczne korzystanie z funkcji obliczeniowych, pamięci podręcznej, buforowania danych, synchronizacji i uczenia maszynowego (ML) dla podłączonych urządzeń. Dzięki AWS Greengrass podłączone urządzenia mogą uruchamiać funkcje AWS Lambda, synchronizować dane urządzeń i bezpiecznie komunikować się z innymi urządzeniami - nawet jeśli nie są podłączone do Internetu. AWS Greengrass rozszerza AWS na urządzenia, dzięki czemu mogą działać lokalnie na generowanych przez siebie danych, nadal wykorzystując chmurę do zarządzania, analizy i trwałego przechowywania. AWS Greengrass uwierzytelnia i szyfruje dane we wszystkich punktach połączenia, wykorzystując funkcje zarządzania bezpieczeństwem i kontroli dostępu.

QBoat Sunny to dedykowany pojedynczy mini serwer IoT firmy QNAP, który spełnia specyficzne wymagania różnych aplikacji IoT. QBoat Sunny pozwala klientom bezproblemowo zarządzać i monitorować aplikacje IoT, urządzenia i wymieniane dane. QBoat Sunny może być również wykorzystywany jako węzeł przetwarzania rozproszonego.

QIoT Suite Lite QNAP jest aplikacją IoT dla środowisk lokalnych, która wykorzystuje AWS Greengrass. Użytkownicy mogą przechowywać dane generowane przez aplikacje IoT na swoim serwerze QNAP NAS w celu lokalnego filtrowania, a przefiltrowane dane mogą być dalej przekazywane do AWS w celu późniejszej analizy danych.

Wspomniane narządzia programistyczne są dostępne do pobrania z QTS App Center.

Wymagania:


  • NAS QNAP oparty na ARM: TS-131P, TS-231P, TS-431P, TS-231P2, TS-431P2 z systemem QTS 4.3.4 (lub nowszym).

  • NAS QNAP oparty na procesorach x86: dowolny serwer Intel / AMD NAS z co najmniej 1 GB pamięci RAM i system QTS 4.3.0 (lub nowszym)


Źródło: QNAP

Tagi: , , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.