TerraMaster F5-422

Radek Nimal - Wednesday, 27 January 2021, 01:30

F5-422 to nowy model serwera NAS od TerraMaster. Oferuje on pięć zatok na dyski oraz szybką łączność 10 GbE.
Serwer posiada w standardzie nie tylko kartę sieciową 10 GbE ale także dwa złącza 1 GbE z możliwością agregacji. Pozwala to na osiągnięcie znakomitych transferów. W dodatku przy zastosowaniu dysków pięciu Seagate IronWolf NAS 6 TB w macierzy RAID 5 faktyczne prędkości zapisu i odczytu wynoszą 670 MBps. Dzięki temu serwer będzie doskonałym narzędziem nie tylko w małych i średnich firmach, ale posłuży też niewielkim zespołom animatorów czy edytorów video.

Za przetwarzanie danych odpowiada procesor Intel Celeron J3455 z czterema rdzeniami 1,5 GHz (boost do 2,3 GHz) wspomagany przez 4 GB pamięci operacyjnej (z możliwością dołożenia drugiej kości 4 GB dającej łącznie 8 GB RAM).

W pięciu zatokach można umieszczać dyski o pojemnościach do 16 TB każdy. Przekłada się to na 80 TB powierzchni dyskowej w macierzy RAID lub nawet 108 TB jako dysk pojedynczy (pojemność łączona).

Wbudowane oprogramowanie pozwala na zestawienie prywatnej chmury i wyprowadzenie jej na świat przez TNAS.online, DDNS, VPN, NextCloud lub OwnCloud. Do tego mamy oczywiście możliwość rozbudowy możliwości serwera poprzez dodatkowe aplikacje dodające funkcjonalności maszyn wirtualnych, serwerów VPN, proxy, DNS, AD Domains, serwerów Webowych i Multimedialnych oraz innych. F5-422 pozwala na transkodowanie w czasie rzeczywistym materiału 4K i jego streaming w sieci.

Producent dodaje dwuletni okres ochrony gwarancyjnej ze wsparciem technicznym 24/7 dla zarejestrowanych produktów. Cena urządzenia bez dysków wynosi 599,99 USD.


Źródło: TerraMaster

Tagi: , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.