Szyfrowany pendrive Apricorn

Radek Nimal - Tuesday, 28 July 2020, 15:29

Apricorn znany jest z produkcji dobrze zabezpieczonych nośników przenośnych, w tym także z fizycznymi klawiaturami do wprowadzania kodów PIN. Nowy model jest jednak pierwszym takim urządzeniem wyposażonym coraz bardziej rozpowszechnione złącze USB-C.

Aegis Secure Key 3NXC korzysta z interfejsu USB 3.2 ze złączem typu C. Sam konektor chowany jest wewnątrz obudowy przesuwającej się wzdłuż pendriva. Po przeciwnej stronie znajdziemy uchwyt do przypięcia do kluczy lub smyczki. Czarna jednolita obudowa na jednej ze stron kryje, obok loga producenta, dwanaście klawiszy oraz trzy opisane graficznie diody informujące w jasny sposób o stanie pracy urządzenia.

Obsługa jest prosta, wręcz oczywista. Najważniejszy jest fakt posiadania fizycznej klawiatury, co uniezależnia szyfrowanie od komputera – z jednej strony zapewnia do elastyczność (dowolny system operacyjny oraz możliwość bezpiecznego przenoszenia danych bez instalacji czegokolwiek na komputerze), z drugiej zaś zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo (sprzętowe szyfrowanie odbywa się po stronie pendriva, więc potencjalne oprogramowanie szpiegujące na komputerze nie przechwyci kodu napędu).

Czy wobec tego taki pendriva ma jakieś wady? Dla niektórych minusem okaże się cena. Najmniejszy model o pojemności 4 GB kosztuje 224,90 PLN (plus VAT, cło i przesyłka z USA) a najpojemniejszy – 682,33 PLN (również netto bez kosztów dostawy). Jednak za to otrzymujemy produkt spełniające wymagania FIPS 140-2 poziomu 3 w aluminiowej obudowie pozwalającej na brutalne traktowanie oraz wystawienie na kurz czy zanurzenie w wodzie (IP68), szyfrowanie w locie AES XTS 256 bitów i spokój o bezpieczeństwo danych nawet w przypadku utraty nośnika.

Źródło: Apricorn

Tagi: , , , , ,

Komentarze są wyłączone

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy. Redakcja CDRinfo.pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy. Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www.gravatar.com.